Rezultate te kerkimit per termin: +Thaci

Total: 6514
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.904Z

Pas rrezimit te qeverise Thaci

Doris Pack tha se Kosova ka nevoje per nje qeveri te qendrueshme nje qeveri qe do te kete legjitimitet te plote e cila mund te hyje ne bisedime me Serbine. Zhvillimet ne parlament i keni bere me nje diskutim normal me nje votim normal dhe keni vendosur te shkoni ne zgjedhje me 12 dhjetor. Une do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.838Z

Thaci Serbia te mos nderhyje ne punet e brendshme te Kosoves perballje me te kaluaren

Transmetuar me 06022015 - 1830 Hashim Thaci New York 6 shkurt 2015 NOAal- Zevendeskryeministri i pare dhe Ministri i Jashtem i Kosoves Hashim Thaci ne seancen e radhes te Keshillit te Sigurimit te Organizates se Kombeve te Bashkuara t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.486Z

Sejdiu e Thaci nuk pranohen nga Kisha Ortodokse

Presidenti dhe kryeministri i Kosoves Fatmir Sejdiu dhe Hashim Thaci kane marre pergjigje negative nga Kisha Ortodokse Serbe per te marre pjese ne ceremonine e Patriarkut Irinej qe do te zhvillohet ne 3 tetor ne Patrikanen e Pejes. Kerkesa eshte refuzuar pasi prania e Sejdiut dhe Thaci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.958Z

Limaj Thaci nje hipokrit

Ish-ministri i Transportit, Fatmir Limaj, e quan jo kushtetuese kërkesën të cilën qeveria e Kosovës ia bëri Gjykatës Kushtetuese për të zgjidhur cështjen e imunitetit të deputetëve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.637Z

Kryeministri Thaci i shpreh Kryeministrit Berisha solidaritetin per situaten e krijuar nga permbytjet dhe i ofron ndihmen e Kosoves

Kryeministri i Kosoves z. Hashim Thaci i ka telefonuar mbreme Kryeministrit Berisha per ti shprehur solidaritetin dhe mbeshtetjen per situaten e krijuar ne zonat e permbytura ne rrethin e Shkodres. Kryeministri Thaci i shprehu Kryeministrit Berisha gatishmerine e qeverise se Kosoves per ti ardhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.767Z

Thaci vizite Haradinajt ne Hage

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaci do të vizitojë në Hagë rivalin e tij politik, kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj. Lajmin e bën të ditur gazeta kosovare “Lajm”, e cila citon burime të afërta me kryetarin e PDK-së.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.746Z

Trajkovic Me korrupsion Thaci ka arritur qe te fitoje dy deputete te LSJ

Rada Trajkovic Prishtine 13 shkurt 2011 NOA- Rada Trajkovic kryetare e Listes Unike Serbe LSJ deklaron se dy nga kater deputetet e kesaj partie sipas marreveshjes brenda koalicionit kane marre vendim qe te perkrahin formimin e qeverise se Kosoves ne krye me PDK-ne e Hashim Thacit. Sipas Trajkovic Th

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama