Rezultate te kerkimit per termin: +Thaci

Total: 6514
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.486Z

Sejdiu e Thaci nuk pranohen nga Kisha Ortodokse

Presidenti dhe kryeministri i Kosoves Fatmir Sejdiu dhe Hashim Thaci kane marre pergjigje negative nga Kisha Ortodokse Serbe per te marre pjese ne ceremonine e Patriarkut Irinej qe do te zhvillohet ne 3 tetor ne Patrikanen e Pejes. Kerkesa eshte refuzuar pasi prania e Sejdiut dhe Thaci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.958Z

Limaj Thaci nje hipokrit

Ish-ministri i Transportit, Fatmir Limaj, e quan jo kushtetuese kërkesën të cilën qeveria e Kosovës ia bëri Gjykatës Kushtetuese për të zgjidhur cështjen e imunitetit të deputetëve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.637Z

Kryeministri Thaci i shpreh Kryeministrit Berisha solidaritetin per situaten e krijuar nga permbytjet dhe i ofron ndihmen e Kosoves

Kryeministri i Kosoves z. Hashim Thaci i ka telefonuar mbreme Kryeministrit Berisha per ti shprehur solidaritetin dhe mbeshtetjen per situaten e krijuar ne zonat e permbytura ne rrethin e Shkodres. Kryeministri Thaci i shprehu Kryeministrit Berisha gatishmerine e qeverise se Kosoves per ti ardhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.767Z

Thaci vizite Haradinajt ne Hage

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaci do të vizitojë në Hagë rivalin e tij politik, kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj. Lajmin e bën të ditur gazeta kosovare “Lajm”, e cila citon burime të afërta me kryetarin e PDK-së.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.746Z

Trajkovic Me korrupsion Thaci ka arritur qe te fitoje dy deputete te LSJ

Rada Trajkovic Prishtine 13 shkurt 2011 NOA- Rada Trajkovic kryetare e Listes Unike Serbe LSJ deklaron se dy nga kater deputetet e kesaj partie sipas marreveshjes brenda koalicionit kane marre vendim qe te perkrahin formimin e qeverise se Kosoves ne krye me PDK-ne e Hashim Thacit. Sipas Trajkovic Th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.297Z

Thaci shkarkon zv/ministrin e Tregtise

PRISHTINE - Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci, shkarkoi dje nga detyra Naser Osmanin, zv.minister i Tregtise dhe Industrise. Ky vendim u mor pas nje debati ne seancen e djeshme parlamentare, ku Osmani i eshte drejtuar ministrit te Transportit, Fatmir Limaj, "me fjale qe nuk e kishin vendin aty",

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.634Z

AKR dorezon neKuvend mocioninndaj qeverise Thaci

PRISHTINE- Aleanca Kosova e Re ka dorezuar pasditen e sotme ne Kuvend mocionin me 40 nenshkrimet e deputeteve kosovare me te cilin do te kerkohet mosbesimi i qeverise se Hashim Thacit javen e ardhshme. Lajmin e ka konfirmuar neenkryetari i kesaj partie Ibrahim Makolli ne nje prononcim per RTK-ne. Ai

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama