Rezultate te kerkimit per termin: +Thaci

Total: 6514
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.767Z

Thaci vizite Haradinajt ne Hage

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaci do të vizitojë në Hagë rivalin e tij politik, kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj. Lajmin e bën të ditur gazeta kosovare “Lajm”, e cila citon burime të afërta me kryetarin e PDK-së.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.746Z

Trajkovic Me korrupsion Thaci ka arritur qe te fitoje dy deputete te LSJ

Rada Trajkovic Prishtine 13 shkurt 2011 NOA- Rada Trajkovic kryetare e Listes Unike Serbe LSJ deklaron se dy nga kater deputetet e kesaj partie sipas marreveshjes brenda koalicionit kane marre vendim qe te perkrahin formimin e qeverise se Kosoves ne krye me PDK-ne e Hashim Thacit. Sipas Trajkovic Th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.297Z

Thaci shkarkon zv/ministrin e Tregtise

PRISHTINE - Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci, shkarkoi dje nga detyra Naser Osmanin, zv.minister i Tregtise dhe Industrise. Ky vendim u mor pas nje debati ne seancen e djeshme parlamentare, ku Osmani i eshte drejtuar ministrit te Transportit, Fatmir Limaj, "me fjale qe nuk e kishin vendin aty",

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.634Z

AKR dorezon neKuvend mocioninndaj qeverise Thaci

PRISHTINE- Aleanca Kosova e Re ka dorezuar pasditen e sotme ne Kuvend mocionin me 40 nenshkrimet e deputeteve kosovare me te cilin do te kerkohet mosbesimi i qeverise se Hashim Thacit javen e ardhshme. Lajmin e ka konfirmuar neenkryetari i kesaj partie Ibrahim Makolli ne nje prononcim per RTK-ne. Ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.607Z

Thaci Nuk ka me kthim prapa

Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaçi shprehet se do të vazhdohet me normalizimin e gjendjes në Mitrovicë. Për Kosovën nuk ka kthim mbrapa në gjendjen e mëparshme, ndërsa EULEX-i nuk ka arritur te shtrije autoritetin ne gjithë territorin e vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.449Z

Thaci ne Tirane bisedime me Berishen per unifikimin e qendrimit ne OKB

Kryeministri Berisha ka pritur dje ne nje takim kryeministrin e Republikes se Kosoves Hashim Thaci. Pas takimit kryeministri Berisha ka vleresuar se vendimi i Gjykates Nderkombetare te Hages ceshtjen e njohjes se pavaresise se Kosoves e ka shnderruar ne ceshtje te njohjes respektimit dhe zbatimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.330Z

Thaci uron Obamen per detyren e presidentit

Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci ka uruar presidentin amerikan Obama per marrjen zyrtarisht te detyres. “Zgjedhja juaj president i SHBA-se, shpalosi para botes kualitetet e qendrueshme te shoqerise amerikane, ne themelet e se ciles qendrojne vlerat e larta te shpirtit amerikan.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama