Rezultate te kerkimit per termin: +The +Times

Total: 2621
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.306Z

The Times: Bandat shqiptare ushqejnë përhapjen e dhunës me kokainë

Gangsterët shqiptarë që kontrollojnë tregtinë me kokainë të pastër kanë rritur praninë e tyre në Britani me rreth 60 përqind në tre vitet e fundit, duke ushqyer një rritje të krimit të dhunshëm. Kjo është fjalia që hap një shkrim të sotëm të revistës britanike The Times, duk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.600Z

Fati i "The New York Times", në duart e miliarderit meksikan

E ëma, Linda Helu, në fëmijëri, në Meksiko, i ka treguar se si i ati, Hoze Helu, solli shtypshkronjën e parë me germa arabe në Amerikën e Jugut dhe publikoi gazetën e parë në arabisht. Gazeta e futi familjen e emigrantëve libanezë në udhën e pasurisë dhe të influencës. Mund të th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.783Z

The Times: Vdes i denuari i Lokerbise

Abdelbaset al-Megrahi, i denuari i vetem per tragjedine e Lokerbise, i cili u lirua nga qeveria britanike pak muaj me pare, ka nderruar jete. Lajmin e ben te ditur tabloidi “The Times” qe thekson se ai nuk eshte pare me as ne shtepine e tij dhe as ne “Tripoli Medical Ce

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.908Z

The Times vlerëson artisten shqiptare si një Madamë të vërtetë

Një Madamë e vërtetë! Kështu u cilësua nga prestigjiozja britanike The Times soprano e njohur shqiptare, Ermonela Jaho. Përpos shkrimit vlerësues, Jaho është cilësuar edhe Butterfly i ri i Operës Mbretërore. Ermonela Jaho është e kundërta e atyre divave që vijnë në skenat e mëdh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.776Z

Gangsterët shqiptarë, The Times: Kthyen Shqipërinë në prodhues kanabisi

Si e kthyen gangsterët Shqipërinë në një shtet prodhues të kanabisit. Kështu e nis prestigjiozja The Times, materialin ku i përshkruan kriminelet shqiptarë si me të rrezikshmit në Europë. Media përmend Moisi Habilajn dhe bandën e tij që u arrestuan në vjeshtë nga policia për trafik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.991Z

“The Times”: Negociata të reja Prishtinë-Beograd

• Sipas të përditshmes britanike “The Times”, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Mun, mund të emërojë së shpejti një negociator të ri për bisedime të reja mes Prishtinës dhe Beogradit.Vendimi është marrë pas kërcënimeve të Rusisë se do ta bllokojë mandatin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.458Z

The New York Times shkruan për dorëheqjen e Elvis Rroshit

Mediat e huaja kanë pasqyruar rastin e dorëheqjes së kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi. Prestigjozia “The New York Times” shkruan se ai është viktima e parë e një ligji që largon personat me precedentë penalë nga postet publike. “Elvis Rroshi, kryetari i Bashkisë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama