Rezultate te kerkimit per termin: +The +Times

Total: 2621
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.904Z

The Times: Vajzat shqiptare yje në muzikën botërore

Kosova është një vend mjaft i vogël, por pikërisht nga ky vend i vogël, dalin yje të mëdhenj sic janë tre yjet botërore sikurse janë: Rita Ora, Dua Lipa dhe Era Istrefi.  Prestigjozja “The Times” and The Sunday Times”  kanë kthyer vëmendjen te yjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.567Z

The Times, në Siri janë përdorur armë kimike

Gazeta ShqipNë një raport anonim britanik pranohet se janë gjetur gjurmë të armëve kimike gjatë konfliktit Gjenden prova të përdorimit të armëve kimike në Siri, por mbetet ende mister nëse janë përdorur nga presidenti Bashar al-Assad apo kundërshtarët e regjimit të tij. Sipas gazet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.867Z

Erdogan kërcënon se do të padisë The Times

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, ka kërcënuar me veprime ligjore kundër gazetës britanike “The Times”, pasi ajo publikoi një letër të hapur, ku kritikonte mënyrën se si i trajtoi ai protestat e fundit në vend. Erdogan akuzoi  gazetën se “jep faqet e saj me qira

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.921Z

Kina bllokon gazetën “The New York Times”

Autoritetet kineze kanë bllokuar ueb-faqen e “The New York Times”, pasi gazeta ka publikuar një raport për pasurinë e të afërmve të kryeministrit të Kinës, Wen Jiabao. E përditshmja amerikane ka shkruar se “shumë të afërm të Wenit, përfshirë djalin e tij, vajzën, vël

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.471Z

The Times kurorëzon Kapelon: Më autoritari

Britania e Madhe Aktualisht është Fabio Kapelo, trajneri i Kombëtares së Anglisë, njeriu më autoritar i sportit në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Këtë titull prestigjioz teknikut italian ia ka dhënë “The Times”, që i bën homazh ish-trajnerit të Romës, Juves e Real M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.421Z

Murdoch largohet nga “The Sun”, “Times” dhe “Sunday Times”

Magnati i medieve, Rupert Murdoch, ka dhënë dorëheqje nga funksioni i drejtorit në disa filiale të kompanisë së tij, “News Corporation” në SHBA dhe Britani.Zëdhënësja e kësaj kompanie, Daisy Dunlop, konfirmoi shkrimin e gazetës britanike, Telegraph, se Murdoch ka dhënë dorë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.184Z

Berluskoni mohon raportin e britanikes "The Times"

Silvio Berluskoni ka mohuar dje se qeveria e tij ka autorizuar pagesa të fshehta për luftëtarët talebanë, që thuhet se lanë "zbuluar" ushtarët francezë në Afganistan. Bëhet fjalë për një skandal të fundit të botuar në faqet e së përditshmes britanike "The Times". Kryeministri ital

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama