Rezultate te kerkimit per termin: +The +Times

Total: 2621
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.471Z

The Times kurorëzon Kapelon: Më autoritari

Britania e Madhe Aktualisht është Fabio Kapelo, trajneri i Kombëtares së Anglisë, njeriu më autoritar i sportit në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Këtë titull prestigjioz teknikut italian ia ka dhënë “The Times”, që i bën homazh ish-trajnerit të Romës, Juves e Real M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.421Z

Murdoch largohet nga “The Sun”, “Times” dhe “Sunday Times”

Magnati i medieve, Rupert Murdoch, ka dhënë dorëheqje nga funksioni i drejtorit në disa filiale të kompanisë së tij, “News Corporation” në SHBA dhe Britani.Zëdhënësja e kësaj kompanie, Daisy Dunlop, konfirmoi shkrimin e gazetës britanike, Telegraph, se Murdoch ka dhënë dorë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.184Z

Berluskoni mohon raportin e britanikes "The Times"

Silvio Berluskoni ka mohuar dje se qeveria e tij ka autorizuar pagesa të fshehta për luftëtarët talebanë, që thuhet se lanë "zbuluar" ushtarët francezë në Afganistan. Bëhet fjalë për një skandal të fundit të botuar në faqet e së përditshmes britanike "The Times". Kryeministri ital

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.698Z

Meksikani investon në "The New York Times"

E përditshmja prestigjioze "The New York Times" është në bisedime me miliarderin meksikan, Karlos Slime Helu, për një investim të fuqishëm, i cili do të ndihmojë gazetën të shlyejë një pjesë të borxheve të akumuluara veçanërisht gjatë krizës financiare globale. Nga një burim br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.014Z

The Times Milloshevic ka kryer gjakderdhje

E përditshmja londineze, “The Times”, në artikullin në lidhje me lirimin nga Tribunali në Hagë të gjeneralëve kroatë, Ante Gotovina dhe Mladen Markac, vlerësoi se gjatë onfliktit në ish-territoret e Jugosllavisë të gjitha p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.306Z

The Times: Bandat shqiptare ushqejnë përhapjen e dhunës me kokainë

Gangsterët shqiptarë që kontrollojnë tregtinë me kokainë të pastër kanë rritur praninë e tyre në Britani me rreth 60 përqind në tre vitet e fundit, duke ushqyer një rritje të krimit të dhunshëm. Kjo është fjalia që hap një shkrim të sotëm të revistës britanike The Times, duk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.600Z

Fati i "The New York Times", në duart e miliarderit meksikan

E ëma, Linda Helu, në fëmijëri, në Meksiko, i ka treguar se si i ati, Hoze Helu, solli shtypshkronjën e parë me germa arabe në Amerikën e Jugut dhe publikoi gazetën e parë në arabisht. Gazeta e futi familjen e emigrantëve libanezë në udhën e pasurisë dhe të influencës. Mund të th

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama