Rezultate te kerkimit per termin: +The +Times

Total: 2621
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.421Z

Murdoch largohet nga “The Sun”, “Times” dhe “Sunday Times”

Magnati i medieve, Rupert Murdoch, ka dhënë dorëheqje nga funksioni i drejtorit në disa filiale të kompanisë së tij, “News Corporation” në SHBA dhe Britani.Zëdhënësja e kësaj kompanie, Daisy Dunlop, konfirmoi shkrimin e gazetës britanike, Telegraph, se Murdoch ka dhënë dorë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.184Z

Berluskoni mohon raportin e britanikes "The Times"

Silvio Berluskoni ka mohuar dje se qeveria e tij ka autorizuar pagesa të fshehta për luftëtarët talebanë, që thuhet se lanë "zbuluar" ushtarët francezë në Afganistan. Bëhet fjalë për një skandal të fundit të botuar në faqet e së përditshmes britanike "The Times". Kryeministri ital

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.698Z

Meksikani investon në "The New York Times"

E përditshmja prestigjioze "The New York Times" është në bisedime me miliarderin meksikan, Karlos Slime Helu, për një investim të fuqishëm, i cili do të ndihmojë gazetën të shlyejë një pjesë të borxheve të akumuluara veçanërisht gjatë krizës financiare globale. Nga një burim br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.014Z

The Times Milloshevic ka kryer gjakderdhje

E përditshmja londineze, “The Times”, në artikullin në lidhje me lirimin nga Tribunali në Hagë të gjeneralëve kroatë, Ante Gotovina dhe Mladen Markac, vlerësoi se gjatë onfliktit në ish-territoret e Jugosllavisë të gjitha p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.306Z

The Times: Bandat shqiptare ushqejnë përhapjen e dhunës me kokainë

Gangsterët shqiptarë që kontrollojnë tregtinë me kokainë të pastër kanë rritur praninë e tyre në Britani me rreth 60 përqind në tre vitet e fundit, duke ushqyer një rritje të krimit të dhunshëm. Kjo është fjalia që hap një shkrim të sotëm të revistës britanike The Times, duk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.600Z

Fati i "The New York Times", në duart e miliarderit meksikan

E ëma, Linda Helu, në fëmijëri, në Meksiko, i ka treguar se si i ati, Hoze Helu, solli shtypshkronjën e parë me germa arabe në Amerikën e Jugut dhe publikoi gazetën e parë në arabisht. Gazeta e futi familjen e emigrantëve libanezë në udhën e pasurisë dhe të influencës. Mund të th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.783Z

The Times: Vdes i denuari i Lokerbise

Abdelbaset al-Megrahi, i denuari i vetem per tragjedine e Lokerbise, i cili u lirua nga qeveria britanike pak muaj me pare, ka nderruar jete. Lajmin e ben te ditur tabloidi “The Times” qe thekson se ai nuk eshte pare me as ne shtepine e tij dhe as ne “Tripoli Medical Ce

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama