Rezultate te kerkimit per termin: +The +Who

Total: 1415
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.497Z

The Who me këngë të re pas tetë viteve (video)

Për nder të 50 vjetorit të egzistimit, grupi legjendar "The Who" kanë lansuar një këngë të re pas tetë viteve. Kënga mbanë titullin "Be lucky" dhe ka rreshta ku përmendet grupi australian AC/DC dhe ai fracez Daft Punk. Kjo këngë do të përfshihet në albumin e ri të grupit, që do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.166Z

Albanian emigrants who have handed over the stay permission for rinovation can return to Italy

The press office of the Ministry of Foreign Affairs has announced today an information that will please all those emigrants living in Italy and who have handed over to the Italian authorities the stay permission for rinovation. According to the announcement it is made known that the Albanian citiz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.975Z

Legjenda e grupit "The Who", në një dokumentar historik

01/06/2005  Veteranët e rokut Pete Townshend dhe Roger Daltrey, dy nga anëtarët që i kanë mbijetur kohës, e grupit legjendar të muzikës rok "The Who", në përpjekjen e tyre për të xhiruar një dokumentar historik u kanë bërë një apel publik fansave të tyre, që t'i ndihmojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.165Z

Patozi: Rama is an inequilibred person who has demonstrates political irresponsibility

The first 60 minutes of the today parliamentary sitting has continues with tough critics of majority deputies against those of the opposition and specially against the socialist leader Edi Rama. The leader of the opposition was called as an inequilibred person who ha demonstrated political irrespons

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.327Z

PS reacts to the energy crisis; Berisha, an old prime minister who doesnt know what he is speaking about

The declarations of the prime minister Sali Berisha on the control of the situation of electric energy, the Socialist Party has called as the common lies. In a press declaration the socialist deputy Andis Harasani has mentioned facts that the promises are false and accused the democrat authorities

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.165Z

PS reacts to the energy crisis; Berisha, an old prime minister who doesn’t know what he is speaking about

The declarations of the prime minister Sali Berisha on the control of the situation of electric energy, the Socialist Party has called as the common lies. In a press declaration the socialist deputy Andis Harasani has mentioned facts that the promises are false and accused the democrat authorities

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.163Z

The jurists: The change of the election date can not be discussed!

The makers of the Constitution and other jurists have denied the suggestion of the opposition for the postponing of the elections regarding this as a constitutional right of the president. According to them the election date can be changed only in case of a consensus between the political partie

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama