Rezultate te kerkimit per termin: +Theksi

Total: 1706
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.486Z

Gjuha franceze preferohetmë shumë se sa anglishtja

Sipas një sondazhi të OnePoll.com, gjuha frënge preferohet më shumë nga njerëzit. Megjithëse anglishtja është gjuha e parë e botës, gjuha franceze është e dëshiruar nga të tjerët.Rreth 8 mijë persona në bot&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.262Z

“Avioni në Divjakë”, Felaj: Nën monitorim, mos hidhet baltë mbi Policinë e Shtetit

TIRANË- Një aksion të suksesshëm nga ana e policisë e ka cilësuar deputetja Ermonela Felaj çështjen e rrëzimit të avionit në Divjakë. E ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ajo u shpreh se situata është nën monitorim. Sipas Felaj nuk ka prova për përfshirje të FA n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.850Z

Takimi historik, Baba Edmond Brahimaj pritet nga Bartolomeu i Parë

Kryegjyshi Botëror i bektashinjve, Haxhi Dede Edmond Brahimaj, zhvilloi një vizitë historike në Patriarkanën Ekumenike të Stambollit, ku u prit nga patriarku Bartolomeu. Në bisedimin mes tyre theksi u vu në vijimin e bashkëpunimit për të sjellë gjithmonë paqe dhe dialog mes popujve. Kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.368Z

Manchester United, Vidic: Ferguson s'kuptohet

Theksi skocez i teknikut te “Red Devils” e ben shume te veshtire komunikimin me futbollistet e huaj qe luajne me skuadren. Kur Alex Ferguson flet, lojtaret e tij e shohin ne sy por veshtire se kuptojne ndonje fjale nga ato qe ai thote. Theksi skocez i teknikut te “Red D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.868Z

Meta takon krerët e partive shqiptare në Maqedoni, theksi tek harmoia ndëretnike dhe bashkëpunimi

SHKUP- Gjatë ditës së parë të vizitës zyrtare në Maqedoni, Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive politike shqiptare. Kreu i Shtetit shqiptar u takua me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, me kreun e BESA-s Bilal Kasami, me kryetarin e Aleancë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.242Z

Presidenti cek takime me Berishën, Ramën e Topallin

Takimet e presidentit cek kanë vijuar në kryeministri ku është pritur nga kreu i qeverisë, Berisha, në Parlament nga Topalli dhe në Bashkinë e Tiranës nga Rama. Në këto takime theksi u vendos në bashkëpunimin mes 2 vendeve. TIRANE- Presidenti cek Klaus është takuar gjatë ditës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.822Z

Berisha: Modeli ekonomik i Shqipërisë po tërheq vëmendjen botërore

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka deklaruar se qeveria e drejtuar prej tij u ka paraprirë modeleve të reja ekonomike. Këtë deklaratë Berisha e ka bërë nga Franca ku po merr pjesë në një seminar me temë Bota e Re 2012: Rritje, Ndryshim, Risi. Kreu i qeverisë tha se suksesi i ek

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama