Rezultate te kerkimit per termin: +Theksi

Total: 1706
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.868Z

Meta takon krerët e partive shqiptare në Maqedoni, theksi tek harmoia ndëretnike dhe bashkëpunimi

SHKUP- Gjatë ditës së parë të vizitës zyrtare në Maqedoni, Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive politike shqiptare. Kreu i Shtetit shqiptar u takua me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, me kreun e BESA-s Bilal Kasami, me kryetarin e Aleancë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.242Z

Presidenti cek takime me Berishën, Ramën e Topallin

Takimet e presidentit cek kanë vijuar në kryeministri ku është pritur nga kreu i qeverisë, Berisha, në Parlament nga Topalli dhe në Bashkinë e Tiranës nga Rama. Në këto takime theksi u vendos në bashkëpunimin mes 2 vendeve. TIRANE- Presidenti cek Klaus është takuar gjatë ditës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.822Z

Berisha: Modeli ekonomik i Shqipërisë po tërheq vëmendjen botërore

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka deklaruar se qeveria e drejtuar prej tij u ka paraprirë modeleve të reja ekonomike. Këtë deklaratë Berisha e ka bërë nga Franca ku po merr pjesë në një seminar me temë Bota e Re 2012: Rritje, Ndryshim, Risi. Kreu i qeverisë tha se suksesi i ek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.959Z

Integrimi i Maqedonisë, Milloshoski vizitë në Bruksel

Ministri i Jashtëm maqedonas, Antonio Milloshoski po zhvillon një vizitë zyrtare në Bruksel, ku do të takohet me komisionerin për Zgjerimin, Shtefan Fyle. Lajmin e bëjnë të ditur agjencitë maqedonase, sipas të cilave në qendër të takimit do të jetë procesi integrues i Maqedonisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.866Z

Integrimi, Milloshoski në Bruksel

Ministri i Jashtëm maqedonas, Antonio Milloshoski po zhvillon një vizitë zyrtare në Bruksel, ku do të takohet me komisionerin për Zgjerimin, Shtefan Fyle. Lajmin e bëjnë të ditur agjencitë maqedonase, sipas të cilave në qendër të takimit do të jetë procesi integrues i M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.112Z

Standard and poors vleresim pozitiv per Shqiperine

brbrPerformanca ekonomike e Shqiperise eshte e qendrueshme dhe konsolidimi fiskal vazhdon Ky eshte vleresimi i agjencise se kreditimit Standard and poors e cila ne termat afatgjate dhe afatshkurter e vlereson Shqiperine me nivelin B- Ky trend pritet te vijoje pavaresisht devijimeve qe mund te sjell

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.355Z

I nervozuar me zgjedhjen e Thaçit president, shqyen pasaportën e Kosovës (Video)

Një qytetar i Kosovës menjëherë pasi Hashim Thaci u zgjodh president ka vendosur të heqë dorë nga nënshtetësia kosovare. Në një video që ai ka postuar në Facebook, dëgjohet tek thotë se në po vendos të heqë dorë nga kjo nënshtetësi, për të aplikuar në ndonjë kineze apo afrik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama