Rezultate te kerkimit per termin: +Theksi

Total: 1706
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.822Z

Berisha: Modeli ekonomik i Shqipërisë po tërheq vëmendjen botërore

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka deklaruar se qeveria e drejtuar prej tij u ka paraprirë modeleve të reja ekonomike. Këtë deklaratë Berisha e ka bërë nga Franca ku po merr pjesë në një seminar me temë Bota e Re 2012: Rritje, Ndryshim, Risi. Kreu i qeverisë tha se suksesi i ek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.959Z

Integrimi i Maqedonisë, Milloshoski vizitë në Bruksel

Ministri i Jashtëm maqedonas, Antonio Milloshoski po zhvillon një vizitë zyrtare në Bruksel, ku do të takohet me komisionerin për Zgjerimin, Shtefan Fyle. Lajmin e bëjnë të ditur agjencitë maqedonase, sipas të cilave në qendër të takimit do të jetë procesi integrues i Maqedonisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.866Z

Integrimi, Milloshoski në Bruksel

Ministri i Jashtëm maqedonas, Antonio Milloshoski po zhvillon një vizitë zyrtare në Bruksel, ku do të takohet me komisionerin për Zgjerimin, Shtefan Fyle. Lajmin e bëjnë të ditur agjencitë maqedonase, sipas të cilave në qendër të takimit do të jetë procesi integrues i M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.112Z

Standard and poors vleresim pozitiv per Shqiperine

brbrPerformanca ekonomike e Shqiperise eshte e qendrueshme dhe konsolidimi fiskal vazhdon Ky eshte vleresimi i agjencise se kreditimit Standard and poors e cila ne termat afatgjate dhe afatshkurter e vlereson Shqiperine me nivelin B- Ky trend pritet te vijoje pavaresisht devijimeve qe mund te sjell

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.355Z

I nervozuar me zgjedhjen e Thaçit president, shqyen pasaportën e Kosovës (Video)

Një qytetar i Kosovës menjëherë pasi Hashim Thaci u zgjodh president ka vendosur të heqë dorë nga nënshtetësia kosovare. Në një video që ai ka postuar në Facebook, dëgjohet tek thotë se në po vendos të heqë dorë nga kjo nënshtetësi, për të aplikuar në ndonjë kineze apo afrik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.248Z

Vasili: Pezullim mjekeve te pakualifikuar

Ministri i Shendetesise, Petrit Vasili deklaroi se mjeket qe nuk kane kualifikimin dhe njohurite e duhura do te pezullohen nga puna. Sipas numrit nje te shendetesise, shume ngjarje te pakendshme ndodhin per shkak te mjekeve te paafte, ndaj theksi i duhet vene kualifikimit te tyre."S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.913Z

Praktikë për të rritur punësimin, Ministritë marrëveshje me rektoratin

Mes Ministrisë së Arsimit, rektoratit dhe Ministrisë së Mirëqënies Sociale ka një marrëveshje për praktikën e studentëve. Kjo me qëllim që të rinjtë të afrohen më tepër në tregun e punës. Sipas Ministrave kjo paktikë në instucione apo biznese vjen në kuadër të reformës në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama