Rezultate te kerkimit per termin: +Thirrje

Meta: total 1000 / total_found 78429 / time 0.031 / keyword[0] thirrje / docs[0] 78429 / hits[0] 102734 /
RUDINA HAJDARIT I DUHET MBËSHTETJE PËR OPOZITËN E RE
  • 2019-03-14

RUDINA HAJDARIT I DUHET MBËSHTETJE PËR OPOZITËN E RE

Nga Spartak NGJELA Në Kuvendin e Shqipërisë, pas “djegies” së mandateve të deputetit nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike dhe nga grupi parlamentar i LSI-së, këto ditë kanë filluar zëvendësimet e deputetëve zëvendësues. Në fakt kjo ka qenë thirrje e ndërkombëtar

Britani, Parlamenti kundërshton një referendum të ri për Brexit-in
  • 2019-03-14

Britani, Parlamenti kundërshton një referendum të ri për Brexit-in

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë të ardhshme, sërish të fitojnë mbështetjen e Parlamentit për një refe

Hysaj ëndërron golin e parë: E pres prej kohësh
  • 2019-03-14

Hysaj ëndërron golin e parë: E pres prej kohësh

Elseid Hysaj u shfaq në krah të trajnerit Carlo Ancelotti, në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së nesërme ndaj Salzburgut, të vlefshme për Europa Leaguen. Mbrojtësi shkodran bëri thirrje për përqendrim maksimal, duke kujtuar se asgjë nuk ka mbaruar, pavarësisht se napolitan

Ligji i Luftës Shqipëri-Greqi, marrëveshja dështoi prej mungesës së GJ.,Kushtetuese
  • 2019-03-13

Ligji i Luftës Shqipëri-Greqi, marrëveshja dështoi prej mungesës së GJ.,Kushtetuese

Greqia e deklaroi Shqipërinë, përkrah Italisë, një vend armik në 1940 me një dekret mbretëror. Traktati i miqësisë greko italiane në 1947 e tërhoqi gjendjen e luftës mes dy vendeve. Ndërsa për Shqipërinë, Greqia pretendon se e ka hequr gjithashtu, por Shqipëria ka një opinion të

I ftohti, ARRSH: Disa akse kalohen vetëm me zinxhirë
  • 2019-03-13

I ftohti, ARRSH: Disa akse kalohen vetëm me zinxhirë

Njoftim për median dhe opinionin publik mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit. Edhe gjatë natës në disa zona malore ka pasur reshje dëbore të shoqëruara edhe me temperatura të ulëta.  ARRSH raporton  se në Rajonin Verior, pavarësisht reshjeve të dendura të borës në akset kryesor

Tregtari i ankohet për mollët, Basha: Në 16 mars zbresim krimin nga pushteti
  • 2019-03-13

Tregtari i ankohet për mollët, Basha: Në 16 mars zbresim krimin nga pushteti

Ti kthejmë Dibrën dibranëve dhe Shqipërinë shqiptarëve. Me kete thirrje kreu i PD-se, Lulzim Basha ka fttuar shqiptaret te jene me shume se kurre bashke ne protesten e 16 marsit perpara kryeministrise. Gjate bashkebisedimit me tregtare dhe banore te zones, Basha ka kerkuar ndihmen e dibraneve

BREXIT, SHPËTIM NË MINUTËN E FUNDIT?
  • 2019-03-12

BREXIT, SHPËTIM NË MINUTËN E FUNDIT?

Theresa May takoi të hënën në mbrëmje (12.03) në Strasburg kreun e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker. Të dyja palët bënë fjalë për sukses në fund të takimit. Theresa May bëri fjalë për “ndryshime të rëndësishme të marrëveshjes së daljes nga BE”, kurse kre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama