Rezultate te kerkimit per termin: +Thirrje

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.472Z

Transporti nderqytetes thirrje per aplikim

p styletext-align justifyMinistria e Transporteve i ben thirrje operatoreve te fushes qe te aplikojne prane ketij institucioni per te rinovuar licencen e tyre Me rregullat e reja do te jete ministria ajo qe do te miratoje licencat ne transportin nderqytetes nje e drejte kjo qe kryhej nga Bashkite Me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.054Z

SHBA bën thirrje për qetësi në veri

Shtetet e Bashkuara u kanë bërë thirrje të gjitha palëve në Kosovë të shmangin veprimet e dhunshme në veri të vendit. Ne jemi sinqerisht të shqetësuar me situatën atje. U bëjmë thirrje të gjitha palëve të ruajnë qetësinë dhe të përmbahen nga çdo lloj i retorikës nxitëse ,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.993Z

Izraeli bën thirrje për paqe me Iranin

Presidenti izraelit Shimon Peres, bën thirrje për marëdhënie paqësore mes Izraelit dhe Iranit duke thënë se shteti hebrej është kundër luftës. Këtë thirrje, Peres e ka bërë gjatë një interviste eksluzive të dhënë për radio Farda, me rastin e rastin e Vitit të ri persian, Nevruz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.334Z

Papa thirrje nga Afrika:Kthehuni në besim

Papa Benedikti XVI ka përfunduar turin e tij të vizitave në Afrikë. Në fund të turit të tij, papa Benedikti iu bëri thirrje liderëve të kontinentit të varfër të vendosin interesat e popujve të tyre mbi gjithçka. "Zemrat tona nuk mund të gjejnë paqe, ndërsa ka ende vëllezër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.150Z

Veriu, NATO bën thirrje për vetëpërmbajtje

 NATO shprehet e shqetësuar për situatën në veri të Kosovës dhe u bëri thirrje të gjitha palëve për përmbajtje dhe bashkëpunim të plotë me faktorin ndërkombëtar me qëllim që të sigurohet liria e lëvizjes. “Jemi të shqetësuar me zhvillimin e ngjarjeve në pjesën veriore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.134Z

Babai i pilotit jordanez thirrje xhihadisteve

0 brbr brbrBabai i pilotit 27-vjecar jordanez qe u kap nje dite me pare nga luftetaret e Shtetit Islamik u ka bere thirrje atyre qe ta trajtojne ate si nje mik dhe jo si nje pengbrbr brbrXhihadistet kane ekzekutuar ne shume raste edhe muslimane suni qe kane luftuar kunder tyre pervecse disa pengje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.916Z

Presidenti Topi ben thirrje per qetesi Politika te riktheje rendin

TIRANE- Presidenti i Republikes Bamir Topi ben thirrje ben thirrje per qetesi dhe maturi. Ne nje deklarate te shperndare per mediat thuhet se presidenti u ben thirrje te gjithe faktoreve politike qe te qetesojne demonstruesit dhe te garantojne sa me shpejt te jete e mundur rikthimin e rendit publik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama