Rezultate te kerkimit per termin: +Thirrje

Meta: total 1000 / total_found 78429 / time 0.031 / keyword[0] thirrje / docs[0] 78429 / hits[0] 102734 /
Masakra në Gaza, Izraeli dhe Palestina përplasen ashpër në mbledhjen e OKB
  • 2018-05-15

Masakra në Gaza, Izraeli dhe Palestina përplasen ashpër në mbledhjen e OKB

Rreth 58 palestinezë u vranë dje në Gaza nga trupat izraelite teksa protestonin kundër zhvendosjes së ambasadës së SHBA-ve nga Tel-Avivi në Jeruzalem. E teksa dje në prezencën e Ivanka Trump u bë inaugurimi i ambasadës, sot në Gaza u mbajt funerali për dhjetëra të vdekur, mes tyre n

Rritet bilanci i viktimave në Gaza, mes tyre edhe një foshnjë
  • 2018-05-15

Rritet bilanci i viktimave në Gaza, mes tyre edhe një foshnjë

Ka qenë tragjik bilanci i përleshjeve mes palestinezëve dhe ushtrisë izraelite në Gaza me rastin e hapjes së ambasadës izraelite në Jeruzalem. Autoritetet raportojnë se deri tani janë 59 të vdekur dhe thuajse 3 mijë persona të plagosur (një pjesë janë në gjendje kritike për jetën)

Noto, pedalo, vrapo, Veliaj fton të rinjtë në Liqenin e farkës
  • 2018-05-14

Noto, pedalo, vrapo, Veliaj fton të rinjtë në Liqenin e farkës

Liqeni i Farkës është tashmë jo vetëm destinacioni i preferuar i fundjavës, por edhe vendi perfekt për gara sportive. Më 10 qershor, do të mirëpresë Triatlon, një sport që bashkon tre disiplinat sportive më të njohura dhe të praktikuara në një garë të vetme: not, çiklizëm, vrap

Inagurimi i ambasadës amerikane, viktima e të plagosur në Gaza
  • 2018-05-14

Inagurimi i ambasadës amerikane, viktima e të plagosur në Gaza

Kanë nisur përleshjet e para mes protestuesve palestinezë dhe ushtrisë izraelite përgjatë barrierës mbrojtëse mes Gazës dhe shtetit hebraik në ditën e përurimit të ambasadës amerikane në Jeruzalem. Bilanci është dy të vdekur dhe më shumë se 140 të plagosur. Sipas agjencisë së

No Pic available
  • 2018-05-14

Tabaku: Qeveria si kartel droge! Po na shkatërron ëndrrën europiane

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë se audio-regjistrimi i publikuar nga opozita këtë të hënë është simboli që tregon se qeveria Rama nuk përfaqëson shqiptarët, por krimin. Kjo audio është ajo çfarë qeveria Rama ka përfaqësuar që në shtatorin 2013. Një grup të

Washington Post: Saimir Tahiri mund të dënohet me 15 vite burg
  • 2018-05-14

Washington Post: Saimir Tahiri mund të dënohet me 15 vite burg

Dosja Tahiri është kthyer në një subjekt interesant hulumtimi dhe shkrimesh edhe për mediat ndërkombëtare. Lajmi i bujshëm për vendosjen e masës arrest shtëpie për ish-ministrin e Brendshëm ka mbërritur deri në SHBA, ku The Washington Post shkruan se Tahiri mund të dënohet me 15 vit