Rezultate te kerkimit per termin: +Thirrje

Meta: total 1000 / total_found 78429 / time 0.031 / keyword[0] thirrje / docs[0] 78429 / hits[0] 102734 /
Raporti i DASH/ Salianji: Shqipëria, vend i krimit dhe drogës
  • 2019-03-30

Raporti i DASH/ Salianji: Shqipëria, vend i krimit dhe drogës

Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji hodhi poshtë leximin që ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj i bëri sot raportit të DASH. Sipas Salianjit, propaganda e Edi Ramës nëpërmjet relativizimit të së keqes nuk mund të fshehë dot të vërtetën e thënë për herë të parë në rapor

No Pic available
  • 2019-03-30

Soset durimi, Trump: Javën tjetër do mbyll kufirin me Meksikën!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se do ta mbyllë kufirin jugor, apo një pjesë të madhe të tij, nëse Meksika nuk e ndalë menjëherë migrimin e paligjshëm. Ai tha se do të ishte shumë e lehtë për Meksikën që të ndalë migrimin e paligjshëm duke e goditur njëkohë

Veliaj: Fëmijët të regjistrohen në klasat sportive në 62 shkollat komunitare
  • 2019-03-30

Veliaj: Fëmijët të regjistrohen në klasat sportive në 62 shkollat komunitare

Krahas shtimit dhe përmirësimit të terreneve sportive, në kryeqytet po i kushtohet një vëmendje e madhe promovimit të sportit tek të rinjtë. Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Atletikës, organizuan Kids Athletics, në terrenet e reja sportive të shkollës Do

Trump kërkon tërheqjen e ushtarëve rusë nga Venezuela
  • 2019-03-29

Trump kërkon tërheqjen e ushtarëve rusë nga Venezuela

Në dhjetor të vitit të kaluar Rusia dërgoi dy avionë bombardues në Venezuelë, atyre u janë shtuar së fundmi edhe dy avionë ushtarakë. SHBA e sheh me shqetësim prezencën ruse në këtë vend dhe kërkon tërheqjen e njësive ruse. Pas takimit me Fabiana Rosales, bashkëshorten e presiden

Masakër delifinësh në Francë, mbi 1.000 gjenden të ngrodhur
  • 2019-03-29

Masakër delifinësh në Francë, mbi 1.000 gjenden të ngrodhur

Mijëra delfinë janë gjetur të pajetë në plazhet jug-perëndimore të Francës, me pamje nga Oqeani Atlantik. Mostrat ishin kryesisht në brigjet e Blagoja, Charente dhe Gironde, sipas asaj që ka bërë të njohur Observatori Pelagis, një laborator kërkimor gjitar, i cili ka bazën e tij në

Protesta/ Dy protestues në gjendje të fikëti, lëndohet edhe një efektiv policie
  • 2019-03-28

Protesta/ Dy protestues në gjendje të fikëti, lëndohet edhe një efektiv policie

Lulzim Basha është duke folur para protestuesve te Parlamenti, ndërsa një turmë qytetarësh me në krye ish-deputetin Flamur Noka dhe policët në lirim, herë pas here kanë shtyrë dhe vijojnë të përplasen me kordonin e policisë. Me megafon bëhet thirrje për qetësi nga policia, por dy

Facebook do të ndalojë nacionalizmin e bardhë
  • 2019-03-28

Facebook do të ndalojë nacionalizmin e bardhë

Rrjeti më i madh social në botë, “Facebook”, tha se do të bllokojë “lavdërimin, mbështetjen dhe përfaqësimin e nacionalizmit të bardhë dhe separatizmit”, nisur nga java e ardhshme. Facebook po ashtu u zotua se do të përmirësojë aftësitë e tij për të identif

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama