Rezultate te kerkimit per termin: +Thirrje

Meta: total 1000 / total_found 78429 / time 0.032 / keyword[0] thirrje / docs[0] 78429 / hits[0] 102734 /
Kina do blejë 300 avionë Airbus pas marrëveshjes me BE
  • 2019-03-26

Kina do blejë 300 avionë Airbus pas marrëveshjes me BE

Liderët e Francës e Gjermanisë si dhe kreu i Komisionit të BE-së Jean-Claude Juncker u takuan në Paris me presidentin kinez Xi Jinping. Në fokus të axhendës së tyre është ruajtja e sistemit shumëpalësh të qeverisjes globale, e në veçanti klima dhe tregtia. Zyrtarët francezë e për

Britani, mes 37 të kërkuarve për grabitje edhe 3 shqiptarë (FOTO)
  • 2019-03-25

Britani, mes 37 të kërkuarve për grabitje edhe 3 shqiptarë (FOTO)

Në listën me 37 personat më të kërkuar në Britaninë e Madhe, ndodhen edhe tre shtetas shqiptarë. Policia britanike i bën thirrje publikut të japë informacione që lidhen me një numër të lartë individësh, shumica prej të cilëve janë të lidhur me krime të dhunshme, si grabitje në

No Pic available
  • 2019-03-25

Basha shkund ish-deputetët: Mos rrini në kafene, dilni në ballë të protestës!

Pak minuta më parë në selinë blu është mbyllur mbledhja e Kryesisë dhe Grupit Parlamentar të PD-së, me porosi dhe thirrje të forta të kryetarit Lulzim Basha në drejtim të të vetëve. Duke qenë se aksioni opozitar është i ndërtuar mbi protesta të vazhdueshme për rrëzimin e kryemi

No Pic available
  • 2019-03-24

Kriza politike/ Alarmi i medias së Vatikanit: Do të kemi eksod shqiptar si në 90!

Djegia e mandateve nga opozita dhe kriza politike e krijuar në Shqipëri është duke marrë vëmendje maksimale në shtypin ndërkombëtar. Së fundmi për situatën e rëndë që është krijuar ka shkruar edhe e përditshmja e Vatikanit,  LOsservatore Romano. Në artikull nënvizohet se situat

Kreh vilat dhe bizneset në Londër, skifterit shqiptar i del emri te BBC
  • 2019-03-24

Kreh vilat dhe bizneset në Londër, skifterit shqiptar i del emri te BBC

Në emisionin Crime Watch të televizonit kombëtar britanik BBC, mbrëmjen e djeshme ka dalë edhe emri i një shqiptari, i cili kërkohet nga autoritet angleze pasi është autori i dyshuar i disa vjedhjeve. Anton Krasnioi dyshohet se ka kryer një sërë grabitjesh në Londrën lindore, ndaj në

Greva e transportit ajror në Itali, prek edhe Shqipërinë?
  • 2019-03-24

Greva e transportit ajror në Itali, prek edhe Shqipërinë?

Do të jenë 95 avionë nga 550 fluturimet e ditës, që do të anulohen nga Alitalia në katër orët e grevës kombëtare të transportit ajror të programuar për nesër në 25 mars. Nga ora 10:00 e mëngjesit deri në 14:00 të drekës, është parashikuar një stop mbi linjat kombëtare dhe nd

20 vjet pas sulmeve ajrore të NATO-s ndaj ish-Jugosllavisë në luftën e Kosovës
  • 2019-03-24

20 vjet pas sulmeve ajrore të NATO-s ndaj ish-Jugosllavisë në luftën e Kosovës

Me sulmet ajrore ndaj ish-Jugosllavisë 20 vjet më parë NATO ndërhyri për të imponuar paqen duke i dhënë fund luftës në Kosovë. Gjurmët e luftës Nga fundi i vitete 1990 konflikti mes forcave serbe dhe popullatës shqiptare ashpërsohet rëndë. Dhjetra mijëra njerëz detyrohen të marri