Rezultate te kerkimit per termin: +Thirrje

Meta: total 1000 / total_found 78429 / time 0.031 / keyword[0] thirrje / docs[0] 78429 / hits[0] 102734 /
Balla: Vijojmë punën për zgjedhjet, ftojmë opozitën për dialog
  • 2019-03-23

Balla: Vijojmë punën për zgjedhjet, ftojmë opozitën për dialog

Në përfundim të Kongresit, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla përmes një komunikimi me gazetarët ka deklaruar se shumica do te miratoje reformën zgjedhore bazuar te rekomandimet e OSBE-se. “Opozita ka krijuar një ngërç artificial. Na lind detyra të për

Rrëfimi i të dhunuarës nga burri: Më tha se do më priste kokën
  • 2019-03-23

Rrëfimi i të dhunuarës nga burri: Më tha se do më priste kokën

Momenti i fundit i dhunës, më tepër psikologjike, ka qenë para dy ditëve. Kishte fëmijët në shtëpi dhe kur erdhi ti sjellë, në prani të djalit më tha do të të pres kokën. Kështu nis rrëfimin e historisë së dhimbshme, Marsida nga Shkodra , 28 vjeçarja, e cila prej 5 vitesh jetoi

Protestuesi  Gjiknurit: O legen, hajde në Unazë të Re të të veshim si nuse! (Video)
  • 2019-03-22

Protestuesi Gjiknurit: O legen, hajde në Unazë të Re të të veshim si nuse! (Video)

Ditën e sotme, protestuesit e opozitës morën pjesë në një tubim para Parlamentit, teksa brenda zhvillohej seanca plenare ku u betuan 3 deputetë të rinj. Ndër të parët që mbërritën në Parlament ishin deputetët Bashkim Fino, Bledi Çuçi, Ditmir Bushati dhe Damian Gjiknuri. Pikërisht,

U sulmua me bojë, Ralf Gjoni ka një mesazh për kandidatët për deputetë
  • 2019-03-22

U sulmua me bojë, Ralf Gjoni ka një mesazh për kandidatët për deputetë

Deputeti i ri i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ralf Gjoni, i cili doli kundër vendimit të partisë dhe pranoi mandatin, reagon një ditë pasi u sulmua me bojë, teksa po shkonte në Parlament për tu betuar. Ai falënderon policinë për reagimin dhe mbrojtjen që i ka ofruar. Po ashtu ai ft

Të dërguarit e Merkel apel opozitës: Futuni të gjithë në zgjedhjet e 30 qershorit
  • 2019-03-22

Të dërguarit e Merkel apel opozitës: Futuni të gjithë në zgjedhjet e 30 qershorit

Christian Hellbach, i Ngarkuari për Evropën Juglindore, Turqinë dhe Shtetet e EFTA-s dhe Thomas Ossowski, i Ngarkuari për Politikat e BE-së pranë Ministrisë së Punëve të Jashtme të Gjermanisë kanë mbyllur sot në mbrëmje vizitën në Tiranë. Para largimit nga Shqipëria ata kanë publ

No Pic available
  • 2019-03-22

Kush është Jacinda Ardern, që nga DJ u bë Kryeministre

Ajo është liderja më e re femër në botë, duke përfshirë Zelandën e Re si Kryeministre në moshën 37 vjeçare. Por përpara se të merrte detyrën e rëndësishme, Jacinda Ardern bënte një jetë tjetër…..në skenë – një kontrast i madh me detyrat e saja politike. Të dhëna

Balla: Deputetë e policë goditen nga urdhrat qorre të Bashës
  • 2019-03-21

Balla: Deputetë e policë goditen nga urdhrat qorre të Bashës

Kreu i Grupit Parlamentar socialist, Taulant Balla, e ka cilësuar të paprecedentë refuzimin që i ka bërë kryeopozitari Lulzim Basha thirrjes së Prokurorisë në lidhje me lotimin e PD në SHBA nga disa shtetas të dyshuar rus. Me tone të forta, ai ka folur sot nga foltorja e Kuvendit, teksa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama