Rezultate te kerkimit per termin: +Thirrje

Meta: total 1000 / total_found 78429 / time 0.031 / keyword[0] thirrje / docs[0] 78429 / hits[0] 102734 /
Protesta e biznesmenit që turpëroi qeverinë
  • 2019-03-17

Protesta e biznesmenit që turpëroi qeverinë

Rumunët kanë kohë që ankohen për infrastrukturën e rrugore, e cila është shumë e dobët.  Dhe sipas Forumit Ekonomik Botëror, Rumania ende ka infrastrukturën më të keqe të çdo shteti të Bashkimit Europian, 12 vjet pas hyrjes në bllok. Në një shkallë vlerësimi nga një deri në

Sulmi në Zelandën e Re: Tregues që racizmi vret
  • 2019-03-16

Sulmi në Zelandën e Re: Tregues që racizmi vret

Shefja për të drejta të njeriut e Kombeve të Bashkuara, Michelle Bachelet, tha se ekziston një lidhje midis politikave populiste dhe sulmeve raciste. Ajo i bëri komentet në një seancë të Këshillit për të Drejta të Njeriut të OKB-së, në Gjenevë, në ditën kur një sulm anti-myslima

Rudina Hajdari del kundra Bashës, i vëllai shkon në protestë
  • 2019-03-16

Rudina Hajdari del kundra Bashës, i vëllai shkon në protestë

Djali i Azem Hajdarit, Kiri Hajdari u pa sot, por edhe në protestat e mëparshme të opozitës, krah Lulzim Bashës, duke bërë thirrje për largimin e kryeministrit Rama, ndërsa e motra refuzoi vendimin e kreut të PD për djegien e mandatit. Në një reagim, Kiri Hajdari shkruan se do të jetë

Lulzim Basha lodhet nga protesta, e mbyll para kohe
  • 2019-03-16

Lulzim Basha lodhet nga protesta, e mbyll para kohe

U jap sot mesazh të qartë miqve tanë perëndimor: Nuk ka stabilitet pa demokraci! Ishte kjo thirrja që kumboi në selinë e Partisë Demokratike, ku lideri i opozitës  Lulzim Basha mbylli pas 4 orëve në sheshet dhe rrugët e Tiranës, protestën masive të opozitës. Ky tubim, i cili ishte d

No Pic available
  • 2019-03-15

Kriza/ Deputetët e Macron: Duhet konsensus! Të gjendet zgjidhje nga shqiptarët

Dy deputetet francezë Jacques Maire dhe Liliana Tanguy, pas një takimi që patën me Kryetarin e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla dhe deputeten Blerina Gjylameti në Kryesinë e Kuvendit, folën për mediat rreth çështjes së integrimit dhe krizë politike në Shqipëri.

Rudina Hajdari po mundohet të krijojë një parti të re politike
  • 2019-03-15

Rudina Hajdari po mundohet të krijojë një parti të re politike

Deputetët e rinj që kanë hyrë në Kuvend pas djegies së mandateve nga PD dhe aleatët e saj, janë ashtuquajtur opozita e re dhe shpeshherë në media është përfolur Rudina Hajdari si udhëheqësja e tyre. E bija e heroit të demokracisë, Azem Hajdari, refuzoi të linte mandatin ashtu siç

No Pic available
  • 2019-03-15

Kryemadhi: Me lutjet e mia në Zot do i shpëtoj shpirtin Ramës

Kryetarja  e LSI ishte pasditen e sotme në Kamzë. Gjatë fjalës së saj ajo iu drejtua Edi Ramës, duke thënë se ai ka problem pse ajo beson në Zot, duke i thënë se beson më shumë seç duhet të besojë një besimtar, e këtë e bën për të larë mëkatet që prindërit e tij kanë bër