Rezultate te kerkimit per termin: +Thirrje

Meta: total 1000 / total_found 78429 / time 0.032 / keyword[0] thirrje / docs[0] 78429 / hits[0] 102734 /
BE  Opozitës: STOP dhunës! Urgjentisht platformë kombëtare për dialog
  • 2019-03-15

BE Opozitës: STOP dhunës! Urgjentisht platformë kombëtare për dialog

Mundësitë për një tubim të dhunshëm ditën e nesërme, kur opozita do të dalë në shesh për të kërkuar rrëzimin e qeverisë së Edi Ramës janë të mëdha dhe kjo ka bërë që pas ambasadës Amerikane të reagojë edhe delegacioni i BE-së në Tiranë. Teksa SHBA fshikulloi opozitën d

Protesta/ SHBA fshikullon opozitën: Mos pengoi punën e Parlamentit!
  • 2019-03-15

Protesta/ SHBA fshikullon opozitën: Mos pengoi punën e Parlamentit!

Opozita do të protestojë nesër në bulevardin Dëshmorët e Kombit, me një strategji që mund të çojë deri në ngujim poshtë zyrës së kryeministrit Edi Rama. Në tubim pritet të mos mungojë as dhuna, ndaj njësitë diplomatike në Tiranë janë vendosur në alarm prej asaj që mund të p

Qeveria e Princ Vidit dhe Protokolli i Korfuzit
  • 2019-03-15

Qeveria e Princ Vidit dhe Protokolli i Korfuzit

Sipas vendimeve të Konferencës së Ambasadorëve në Londër, në 29 korrik të vitit 1913 Fuqitë e Mëdha, caktuan si Princ të Shqipërisë gjermanin, Vihlelm Vidin. Në këto rrethana, qeveria e Ismail Qemalit dha dorëheqjen në datën 22 janar 1914, ndërkohë që po kështu veproi në marr

Masakra në Zelandë/ Autori me manifest pro-serb: SHBA theri të krishterët, mbrojti myslimanët në Kosovë!
  • 2019-03-15

Masakra në Zelandë/ Autori me manifest pro-serb: SHBA theri të krishterët, mbrojti myslimanët në Kosovë!

Përpara realizimit të sulmit terrorist në dy xhami, Brenton Tarrant, i cili u mori jetën 49 besimtarëve myslimanë në Zelandën e Re, postoi në Tëitter një “manifest” prej 73 faqesh, ku shkruante se motivi i sulmit ishte “të krijonte frikë”. Aty ai përfshin fjalim

No Pic available
  • 2019-03-15

Sulmi në xhami, autori po dëgjonte këngën për kasapin e Bosnjës (VIDEO)

Zelanda e Re u trondit sot nga dy sulme terroriste të ndohura në dy xhami, në kohën kur qindra besimtarë myslimanë po kryenin lutjet gjatë faljes ë namazit të xhumasë. Në total ishin 4 agresorë që kryen sulmet, por vëmendja është përqëndruar tek 28-vjeçari australian Brenton Tarra

Dita e Verës/ Protestë dhe festë në Elbasan, sot në qytet beteja Rama-Basha
  • 2019-03-14

Dita e Verës/ Protestë dhe festë në Elbasan, sot në qytet beteja Rama-Basha

Prej mbrëmjes së djeshme qeveria e drejtuar nga Edi Rama, por edhe deputetët e anëtarë të Kryesisë së PS ndodhen në Elbasan, ku kanë zhvilluar një mbledhje pune për të diskutuar mbi krizën politike dhe zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Paraditen e sotme, Rama dhe të vetët pritet të

Kryeprokurori/ Arta Marku do garojë për mandat 7-vjeçar, zbulohen disa rivalë
  • 2019-03-14

Kryeprokurori/ Arta Marku do garojë për mandat 7-vjeçar, zbulohen disa rivalë

Kanë kaluar gati dy vite nga seanca e Kuvendit, ku Arta Marku u zgjodh si kryeprokurore e përkohshme në mes të tymueseve dhe flakadanëve, për të zëvendësuar Adriatik Llallën, të cilit i përfundoi mandati. Pas ngritjes dhe konstituivit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, duket se