Rezultate te kerkimit per termin: +Times

Total: 9532
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.468Z

Financial Times- speciale për Shqipërinë

Gazeta britanike Financial Times boton një speciale për Shqipërinë duke mbuluar aspekte të ndryshme rreth Shqipërisë: Hyrja në NATO do të rriste perspektivat, është një nga titujt e Financial Times. Anëtarësia do të ishte një fazë e rëndësishme në rrugën drejt hyrjes në Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.302Z

"Financial Times", edicion special për Shqipërinë

Në të njëjtën ditë me publikimin nga "New York Times" të aferës së armëve, ku qeveria shqiptare përfshihet në marrëdhënie të dyshimta korruptive me një kompani që tregton armë për llogari të Uashingtonit, një tjetër gazetë, po kaq prestigjioze, londinezja "Financial Times", ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.258Z

Qeveria injoron sërish "Financial Times"

Gazeta britanike "Financial Times" pritet të publikojë raportin vjetor për Shqipërinë më 7 dhjetor të këtij viti dhe i ka dërguar qeverisë një propozim bashkëpunimi, por duket se propozimi i saj ka rënë në vesh të shurdhët, bëhet e ditur nga burime pranë qeverisë. FT, e cila lexo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.421Z

Murdoch largohet nga “The Sun”, “Times” dhe “Sunday Times”

Magnati i medieve, Rupert Murdoch, ka dhënë dorëheqje nga funksioni i drejtorit në disa filiale të kompanisë së tij, “News Corporation” në SHBA dhe Britani.Zëdhënësja e kësaj kompanie, Daisy Dunlop, konfirmoi shkrimin e gazetës britanike, Telegraph, se Murdoch ka dhënë dorë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.919Z

Kine bllokohet New York Times

Aksesi në “New York Times” u bllokua ne Kinë ditën e premte, pasi e përditshmja amerikane publikoi një hetim mbi pasurinë e madhe të grumbulluar nga të afërm të kryeministrit Wen Jiabao. E përditshmja deklaroi se fillimisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.930Z

Kina bllokon New York Times

Autoritetet kineze kanë bllokuar  faqen e internetit te “The New York Times”, pasi gazeta ka publikuar një raport për pasurinë e të afërmve të kryeministrit të Kinës, Ëen Jiabao.  E përditshmja amerikane ka shkruar se &ldqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.920Z

Kinë, bllokohet “New York Times”

Aksesi në “New York Times” u bllokua ne Kinë, pasi e përditshmja amerikane publikoi një hetim mbi pasurinë e madhe të grumbulluar nga të afërm të kryeministrit Wen Jiabao. E përditshmja deklaroi se fillimisht një sulm hakerash bllok

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama