Rezultate te kerkimit per termin: +Tirann

Total: 146
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.308Z

Pagesat e legalizimeve mund të kryhet 50 përqind me bono

do qytetar q sht n proces pr legalizimin e ndrtimeve pa leje, ose q e ka prfunduar at, do t mund t prdor bonot e privatizimit. Vendimi i Kshillit t Ministrave i dits s enjte heq kufizimet n prdorimin e letrave me vler, duke i dhn kshtu, mundsi shtetasve q t paguajn nprmjet tyre 50% t detyrimeve pr n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.411Z

Vrapi në mal, Shqipëria do të organizojë Kampionatin Botëror

Shqipria do t organizoj Kampionatin Botror t Vrapimit n Mal vitin e ardhshm. Zhvillimi i ktij aktiviteti u konfirmua edhe n takimine fundit q patn prfaqsuesit e ksaj federate me Ministrin e Sporteve, Ferdinad Xhaferri. Kjo ishte nj nism e ish-sportisitit t krcimit me shkop, Sergei Bubka q vizitoi Ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Minatort "grev me vdekje"

Duket se greva e minatorve n Tiran, por edhe n rrethe do t zgjas pr shum dit. Por ndrsa minatort nuk trhiqen nga krkesat e tyre, qeveria nga ana tjetr, nuk ka reaguar pr kto greva q kan prfshir vendi pr m shum se dhjet dit. Minatort e disa zonave n Tiran, kan deklaruar se do t fillojn grevn, si e ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.477Z

Blloku 61, Kryebashkiaku inspekton punimet në rrugë

Kryetari i bashkis, Edi Rama, ka inspektuar dje punimet ne bllokun 61 n Tiran, i cili shtrihet n pjesn verilindore t kryeqytetit, pjes e njsis bashkiake numr katr. Me rikonstruksionin e bllokut 61, bashkia realizon nj tjetr ndrhyrje n transformimin e territoreve t banimit, me int

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Polemika dhe tension në Elbasani-Tirana 1-1

Nj penallti i shpton 24 her kampiont e Shqipris Nj penallti e shpton Tirann nga humbja n ndeshjen e par t Kampionatit t 72 kombtare, t luajtur dje n stadiumin “Ruzhdi Bizhuta” kundrejt debutuesit Elbasani, t saporikthyer n Kategorin Superiore, pas nj sezoni n Kategorin e Par. Stadiumi is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Memelli debuton me gol me Al Faisali

Sulmuesi Migen Memelli e ka nisur n mnyrn m t mir aventurn e tij n Arabin Saudite. Sulmuesi, q gjat ksaj vere sht transferuar te skuadra e Al Faisalit, pasi sht krkuar me forc nga ish-trajneri i Dinamos, Zlatko Dali, ka shnuar n ndeshjen e par t kampionatit. N minutn e 86-t t takimit, kur Al Faisal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.289Z

Berisha: Infrastruktura, prioritare edhe këtë vit

Infrastruktrura rrugore do t jet dhe pr kt vit kryefjala e axhends s qeveris, dukeq t finalizohen tre nga projektet e akseve m t mdha n vend. Kjo u b e ditur nga kryeministri Berisha gjat mbledhjes s ekzekutivit, ku deklaroi se tashm gjithka sht gati pr t nisur nga puna brenda ktij viti dhe se nprmj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama