Rezultate te kerkimit per termin: +Tirann

Total: 146
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.195Z

Hysa jashtë Tiranës, nuk është federuar

Polemika Problemet nuk kan t sosur pr Vilford Hysa, mesfushorin i cili gjat ksaj vere sht strvitur n radht e Tirans. Polemikat e ditve t fundit jan konkretizuar me mosfederimin e lojtarit nga ana e shefit t klubit, Rauf Dimraj. Ky i fundit sht edhe shkaktari i polemiks rreth futbollistit, i cili, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.784Z

Komisioneri Füle takim me Presidentin Topi në Zagreb

N nj intervist pr Tv Klan, Angela Filote, zdhnsja e komisionerit pr Zgjerimin dhe Politikn e fqinjsi, Stefan Füle ka njoftuar se komisioneri Füle do t takohet me Presidentin Topi n Zagreb, me rastin e ceremonis pr Presidentin e ri kroat. Füle dhe Topi do diskutojn pr perspektivn europ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.323Z

Meta në Kroaci, merre garanci për vizat

Shqipria dhe Kroacia rikonfirmojn vullnetin pr thellimin e bashkpunimit n t gjitha fushat. Zvends Kryeministri dhe Ministri i Jashtm, Ilir Meta u prit n Zagreb n nj takim nga homologu kroat, Gordan Jandrokovi, me t cilin vlersuan marrdhniet e shklqyera mes dy vendeve, sidomos sa i takon dialogut pol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.425Z

Trafiku, 30 minuta për 1 kilometër rrugë

Bllokimi i lidhjeve t disa akseve kryesore rrugore me qendrn e Tirans, po e mban t paralizuar Tirann pr do dit. N nj dit t zakonshme, mijra qytetarve q lvizin me automjete, u duhen mbi 30 minuta pr t prshkuar afro 1 kilometr rrug, ndoshta edhe m tepr koh. N rrugn e Kavajs nuk gjetm trafik t dendur.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.839Z

OBSH jep alarmin: Duhanpirja te femrat, pasoja fatale

Raporti: Rrezik kanceri dhe dështim shtatzënie. OBSH shpreh alarmin në rritje në përdorimin e duhanit mes grave dhe vajzave dhe rreziqet specifike gjinore Vetm gjat dekads s fundit femrat duhanpirse n vendin ton jan rritur me 4 pr qind. Tendenca n rritje e duhanpirjes g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.877Z

Xhaferaj lajmëron bllokimin e punimeve të bashkisë në shesh

Zona është shpallur monument kulture me kërkesë të Ramës kur ishte ministër Ministri i Kulturs, Ferdinand Xhaferaj, paralajmron bllokimin e punimeve n sheshin “Sknderbej” n kryeqytet. Qndrimi i tij u b i ditur gjat fjals s tij n seancn e djeshme plenare ku shpj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.556Z

Zgjedhjet lokale, PD-PS-LSI në ethe për Tiranën

PS: Do shpallim kandidaturat n momentin e duhur. PD: Kandidati yn ka marr mbshtetjen e strukturave tona Tashm q forcat kryesore politike kan vendosur mbi shina paqen politike pr transparencn dhe hetimin e zgjedhjeve t 28 qershorit, ajo q do t rindez klimn politike jan prgatitjet pr zgjedhjet lokale

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama