Rezultate te kerkimit per termin: +Tirans

Total: 1102
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Homazhe pr Gazideden

Tiran (start)- N ambientet e Kuvendit t Shqipris, prfaqsuesit e shtetit, deputet, e njerz t thjesht kanhomazhe pr t ndjerin Bashkimi Gazidede, nj personalitet i njohur dhe shum i prfolur i politiks shqiptare t pas viteve 90. N nderim t tij, zhvilluan homazhe dhe Kryeministri Sali Berisha dhe Kryeta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.724Z

PS, Bushati: Qeveria po merr peng projektin

Partia Socialiste iu kundrprgjigj dje deklaratave t ministrit t Kulturs, Ferdinand Xhaferaj, se punimet nga ana e bashkis n sheshin “Sknderbej” jan t paligjshme. Deputeti Ditmir Bushati u shpreh se bashkia ka marr leje pr projektin nga Instituti i Monumenteve t Kulturs. “Si deput

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.869Z

Biznesi i vogël: Taksat e Ramës po na falimentojnë

Me qindra biznese t vogla n Tiran rrezikojn falimentimin pr shkak t taksave t larta vendore. Taksa, q si shprehen prfaqsues t mazhorancs, ekspert n fushn e ekonomis, jan m t larta se sa prcaktohet n ligj. Vet biznesment pohojn se vjelja e tatimeve nga Bashkia e Tirans sa vjen e shtohet nga muaji n m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.555Z

Bumçi, thirrje Ramës: Dëmshpërble pronarët

Kreu i demokratve t kryeqytetit, Aldo Bumci, i krkoi dje Bashkis s Tirans q t kompensoj pronart e ligjshm me mimin e tregut dhe m pas t ndrtoj shkolla. Gjat inspektimit ne zonn e repartit ushtarak n Kodr-Kamz, Bumi bri t ditur se Bashkis s Tirans i jan dhn rreth 18 milion euro dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.613Z

Tiranë, vritet pas sherrit një 33-vjeçar

Nj ngjarje e rnd ndodhi mbrm n ort e vona n kryeqytet, n zonn pran ish-stacionit t fundit t Tirans s Re, n rrugn “Irfan Tomini”. Leonard Bilali, 33 vjec, sht qlluar me arm zjarri pran lokalit “Shijaksburg”, ndoshta pas nj sherri me disa persona t tjer. Viktima sht drguar me u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.930Z

Mbyllet afati i dorëzimit të dokumenteve

Transferimi i studimeve Mbyllet zyrtarisht afati i dorzimit t dokumentacionit pr t gjith ata student q krkojn t transferojn studimet nga nj universitet n tjetrin. Duke nisur nga dita e hn, komisioni do t shqyrtoj vrtetsin e dokumentacionit, si dhe do t shpall fituesit n baz t kuotave pr secilin fak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.277Z

Kraja: Privatizimet, lista është transparente

Durim Kraja: METE nuk shet dhe nuk tjetërson prona, përgatit procedurën për privatizimin Ministria e Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks sht institucioni q prgatit vetm procedurat pr procesin e privatizimit. Ky institucion nuk merret me shitje apo tjetrsim t provave shtetrore, p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama