Rezultate te kerkimit per termin: +Tirans

Total: 1102
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.555Z

Bumçi, thirrje Ramës: Dëmshpërble pronarët

Kreu i demokratve t kryeqytetit, Aldo Bumci, i krkoi dje Bashkis s Tirans q t kompensoj pronart e ligjshm me mimin e tregut dhe m pas t ndrtoj shkolla. Gjat inspektimit ne zonn e repartit ushtarak n Kodr-Kamz, Bumi bri t ditur se Bashkis s Tirans i jan dhn rreth 18 milion euro dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.613Z

Tiranë, vritet pas sherrit një 33-vjeçar

Nj ngjarje e rnd ndodhi mbrm n ort e vona n kryeqytet, n zonn pran ish-stacionit t fundit t Tirans s Re, n rrugn “Irfan Tomini”. Leonard Bilali, 33 vjec, sht qlluar me arm zjarri pran lokalit “Shijaksburg”, ndoshta pas nj sherri me disa persona t tjer. Viktima sht drguar me u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.930Z

Mbyllet afati i dorëzimit të dokumenteve

Transferimi i studimeve Mbyllet zyrtarisht afati i dorzimit t dokumentacionit pr t gjith ata student q krkojn t transferojn studimet nga nj universitet n tjetrin. Duke nisur nga dita e hn, komisioni do t shqyrtoj vrtetsin e dokumentacionit, si dhe do t shpall fituesit n baz t kuotave pr secilin fak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.277Z

Kraja: Privatizimet, lista është transparente

Durim Kraja: METE nuk shet dhe nuk tjetërson prona, përgatit procedurën për privatizimin Ministria e Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks sht institucioni q prgatit vetm procedurat pr procesin e privatizimit. Ky institucion nuk merret me shitje apo tjetrsim t provave shtetrore, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.094Z

Bashkia shkatërron hapësirat e gjelbërta në kryeqytet

T nissh nj pun pa mbaruar nj tjetr, duket se sht eksluzivitet i Bashkis s Tirnas, e cila e ka kthyer kryeqytetin n nj kantier t pa organizuar ndrtimi. Fusha e Aviacionit sht lagjia e radhs e przgjedhur pr rikonstruksion nga Bashkia e Tirans, e cila duket se ka harruar se ka disa blloqe banimi t hapu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.852Z

Pedagogët, tani vlerësim edhe nga studentët

Duke nisur nga semestri i dyt n universitete jo vetm pedagogt do t ken mundsin pr t vlersuar studentt, por edhe kta t fundit do t bjn nj vlersim t till. E gjith kjo do t bhet e mundur pas plotsimit t nj formulari, t cilin do student duhet ta mbush prpara se t hyj n provim n prfundim t ktij viti shko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Vokshi shpik, nuk i dhamë leje ndërtimi firmës së bashkëshortit të saj

Bashkia: Bashkia e Tirans deklaroi dje se firma e ndrtimit q deputetja demokrate Albana Vokshi pretendon se ka paguar ryshfet tek Edi Rama, nuk ka marr asnjher leje ndrtimi n kt bashki. Kjo u b dje publike nga zdhnsi i bashkis, Florion Serjani. “Zonja Vokshi, njsoj si t gjith pushtetart q aku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama