Rezultate te kerkimit per termin: +Tirans

Total: 1102
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.744Z

PD, Pernaska: Rama, bojkot edhe Bashkisë së Tiranës

Partia Demokratike akuzoi dje kryetarin e Bashkis s Tirans, Edi Rama, se ka ln pas dore institucionin q drejton. Deputetja demokrate, Lajla Pernaska, n nj deklarat pr shtyp shprehu shqetsimin se “Tirana ka 3 vjet pa kryetar bashkie”. N emr t PD-s, Pernaska deklaroi se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.726Z

Paralizohet Tirana, policia, letër Ramës: Lironi sheshin!

Vocaj: Ju falënderojmë për vlerësimin pozitiv që i bëni punës së Policisë së Shtetit... por bllokimi i sheshit është vepër penale Policia e Tirans i ka drejtuar ditn e djeshme dy letra kryetarit t Partis Socialiste, Edi Rama, e para n cilsin e kryetarit t PS-s dhe e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.921Z

Trafiku dhe ndotja, këshilltarët e PD-së, akuza Ramës

Kshilltart demokrat n Bashkin e Tirans akuzuan dje kryebashkiakun Edi Rama pr trafikun e rnduar dhe ndotjen e ajrit, sipas t cilve, kryeqyteti shqiptar sht m i ndoturi n Evrop. Sipas tyre, pushteti vendor duhet t marr masa pr zgjidhjen e ktij problemi. Zvendsministri i Mjedisit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.130Z

Nishani, akuza Ramës: Po cenon autonominë lokale

Rama, shkelësi i të drejtave të minibashkive Pr shkak t sjelljes s tij politike, kryebashkiaku Edi Rama po prdor standarde t dyfishta, duke mos respektuar t drejtat administrative t minibashkive n kryeqytet. Deputeti i Partis Demokratike, Bujar Nishani, akuzoi dje nga zona e Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.600Z

Rama: T shkarkohet prefekti i Tirans

Kryetari i Bashkise se Tiranës ka reaguar ashpër përmes një letre drejtuar kryetarit të Keshillit te Ministrave, Sali Berisha dhe ministrit te Brendshëm Lulzim Basha pas kërkesës së prefektit Keltis Kruja për bllokimin e fondeve të buxhetit, e ku kërkon shkarkimin e prefektit dhe bën me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.974Z

Himar, jeta mes Athins dhe Tirans

Ngjarja e ndodhur pak ditë më parë në Himarë, vazhdon të jetë një objekt i bisedave të vendasve, të cilët kanë mënyra të ndryshme për të etiketuar, të rinjtë nga Vlora, që kryen aksidentin me vdekje të 35-vjecarit Aristidh Guma. Te analizosh mendimet e tyre, del n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.916Z

TERROR POLICOR N RRUGT E TIRANS

Situate terrori ne Tirane. Forca te shumta policie po rrahin gazetare dhe kalimtare ne Bulevard edhe pasi kane shperndare protestuesit. Police me skafandra te shoqeruar ne disa raste nga civile pa uniforma po futen edhe ne ambiente te lokaleve private ne zonat afer Bulevardit duke qelluar mbi njere

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama