Rezultate te kerkimit per termin: +Tok

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.606Z

Apokalips? Asteroidi 400 metra rrezikon Tokën në vitin 2032

LONDER-Bota që ne njohim mund të marrë fund në vitin 2032. Astronomët ukrainas kanë zbuluar një asteroid gjigand që mund të godasë tokën me fuqinë e 2 500 bombave nukleare. Observatori Astrofizik zbuloi fundjavën e kaluar se një a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.036Z

Sot shënohet Dita e Tokës

TIRANE-Sot shënohet Dita e Tokës, ngjarje kjo që festohet në mbarë botën me qëllim, rritjen e ndërgjegjësimit të publikut për problemet mjedisore të botës. Dita e Tokës është e festuar në pranverë në hemis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.165Z

22 Prilli, Dita Ndërkombëtare e Tokës

Data 22 prill, njihet në gjithë botën, si Dita Ndërkombëtare e Tokës. Kjo është një ditë që shërben për të dhënë alarmin për dëmet që njerëzimi i shkakton pyjeve, lumenjve, tokës dhe pasurive t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.059Z

Edhe Benteke qenka jashtëtokësor!

Të gjithë kemi dëgjuar viteve të fundit duke u folur për termin jashtëtokësor në futboll ku padyshim që emri i Lionel Messi është lakuar më së shumti. Por për tifozët e Aston Villës edhe Benteke nuk është nga k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.207Z

Një asteroid kalon sot shumë pranë Tokës

TIRANE - Një asteroid do të kalojë sot në mbrëmje në afërsi të Tokës, në një distancë më të vogël nga ajo mes planetit tonë dhe Hënës, por pa paraqitur rrezik përplasjeje. NASA njoftoi se objekti, i njohur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.909Z

Jashtëtokësorët ekzistojnë, ja disa fakte

Janë hedhur shumë hipoteza nëse vërtetë ekzistojnë jashtëtokësorët. Por duket se studimi i fundit tregon se këto hipoteza janë të vërteta. Dy shkencëtarë të institutit amerikan SETI që merren me gjurmim sinjalesh t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.354Z

Sharon Stone, me kmb n tok

Sharon Stone, nj yll kinemaje me kmb n tok! Aktorja po xhiron n New York telefilmin "Law and Order". N kmb mban veshur nj pal kpuce super t larta dhe shum sensuale. Por sapo fiket telekamera, n kohn e pushimit ajo ecn me nj pal shapka shtpie, njsoj sikur t ishte n apartamentin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama