Rezultate te kerkimit per termin: +Tok

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.909Z

Jashtëtokësorët ekzistojnë, ja disa fakte

Janë hedhur shumë hipoteza nëse vërtetë ekzistojnë jashtëtokësorët. Por duket se studimi i fundit tregon se këto hipoteza janë të vërteta. Dy shkencëtarë të institutit amerikan SETI që merren me gjurmim sinjalesh t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.354Z

Sharon Stone, me kmb n tok

Sharon Stone, nj yll kinemaje me kmb n tok! Aktorja po xhiron n New York telefilmin "Law and Order". N kmb mban veshur nj pal kpuce super t larta dhe shum sensuale. Por sapo fiket telekamera, n kohn e pushimit ajo ecn me nj pal shapka shtpie, njsoj sikur t ishte n apartamentin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.356Z

Një stuhi diellore godet sërish Tokën

UASHINGTON - Një stuhi e fuqishme diellore pritet ta godasë sërish Tokën, ndërkohë që ekspertët paralajmërojnë se ajo mund të çrregullojë rrjetin elektrik, sistemin satelitor të navigimit (GPS) dhe fluturimet ajrore. Ekspert&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.974Z

Pyetja e madhe: Edhe sa ka jetë në planetin Tokë?

Gjithçka vdes, përfshirë edhe jetën në tokë. Edhe sa i kanë mbetur planetit Tokë është pyetja që e shqetëson çdo njeri? Shkenctarët kanë bërë disa studime përmes të cilave potencialisht nuhasin rreziq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.180Z

Miratohet pr/ligji për tokën bujqësore, hipotekë fermerëve që e punojnë tokën

TIRANË- Të gjitha familjet fermere që kanë shfrytëzuar për 20 vjet tokën bujqësore dhe nuk kanë pasur hipotekë, si dhe punonjësit e ish ndërmarrjeve dhe kooperativave bujqësore do të pajisen me titujt e pronësisë. Komisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.807Z

Sateliti shkencor digjet në atmosferën e tokës

Sateliti shkencor europian me peshë më tepër se një tonelatë është futur në atmosferën e Tokës dhe është djegur, ndërsa copëzat, me gjasë, kanë rënë në rajonet jugore të Oqeanit Atlantik, kanë th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.283Z

Si do të dukej hena400 km larg tokës

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO Si do të dukej hëna, nëse do të ishte në një distancë gati 400 km sipër tokës. Kjo është një gjë e pamundur, por do provojmë vetëm ta imagjin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama