Rezultate te kerkimit per termin: +Torinos

Total: 1977
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.733Z

Topi takon kryebashkiakun e Torinos

Presidenti Bamir Topi ka takuar sot kryebashkiakun e Torinos Serxho Kiamparino në Tiranë. Gjatë takimt Kiamparino theksoi rëndësinë e bashkëpunimt mes strukturave të pushtetit vendor të të dy vendeve, Shqipërisë dhe Italisë. TIRANË- Presidenti i Republikës, Bamir Topi, gjatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.314Z

Ekspozohet Pëlhura e Torinos

Ky duket të jetë shqetësim i hershëm rreth asaj se si kremtimet kryesore janë duke u formuar në qytetin olimpik të Torinos derisa dioqeza e kryepeshkopit këtë pranverë do ta ekspozojë Velin e Torinos, i konsideruar nga shumë të krishterë si pëlhura e varrimit e Jezu Krishtit, por e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.381Z

Autorët shqiptarë në bibliotekat e Torinos

31/03/2009  Libri shqip do të jetë i pranishëm në çdo bibliotekë të Torinos nëpërmjet seksioneve të veçanta. Por jo vetëm kaq. Rreth 110 tituj të autorëve më të mirë të letërsisë dhe publicistikës klasike shqipe, si Naim Frashëri, Fan Noli, Gjergj Fishta, Faik Konica,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.111Z

Përplasje spektakolare në rrugën drejt Torinos

Europa League Ndeshjet çerekfinale të Europa League do të dhurojnë disa përballje shumë interesante. Prania në këtë fazë të turneut të ekipeve që kanë histori suksesesh në Europë, ka bërë që ky edicion të ndiqet me mjaft interes në rrugën drejt finales së 14 majit që do të z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.322Z

MKSh dhe Komuna e Torinos nënshkruajnë marrëveshje

Në Torino të Italisë pritet që ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Mirela Kumbaro dhe kryetari i Komunës së Torinos, Piero Fassino, të nënshkruajnë një marrëveshje bashkëpunimi në fushën e artit, kulturës dhe trashëgimisë, sot, më 11 dhjetor. Kjo marrëveshje merr rëndësi t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.742Z

Kryeministri Berisha takohet me kryebashkiakun e Torinos

Kryeministri Berisha  priti sot në një takim Kryetarin e Bashkisë së Torinos, zotin Sergio Champarino, i cili shoqërohej nga Ambasadori i Italisë në Shqipëri, zoti Saba D’Elia, nga Rektori i Universitetit të Torinos, zoti Ezio Pelizzetti, si dhe nga Sekretari i Përgjithshëm i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.806Z

Berisha takohet me Kryetarin e Bashkisë së Torinos

Tiranë, 1 tetor NOA Kryeministri, Sali Berisha priti sot në takim Kryetarin e Bashkisë së Torinos, Sergio Champarino, i cili shoqërohej nga Ambasadori i Italisë në Shqipëri,  Saba DElia, nga Rektori i Universitetit të Torinos, Ezio Pelizzetti, si dhe nga Sekretari i Përgjithshëm i Dhom

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama