Rezultate te kerkimit per termin: +Torinos

Total: 1977
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.322Z

MKSh dhe Komuna e Torinos nënshkruajnë marrëveshje

Në Torino të Italisë pritet që ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Mirela Kumbaro dhe kryetari i Komunës së Torinos, Piero Fassino, të nënshkruajnë një marrëveshje bashkëpunimi në fushën e artit, kulturës dhe trashëgimisë, sot, më 11 dhjetor. Kjo marrëveshje merr rëndësi t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.742Z

Kryeministri Berisha takohet me kryebashkiakun e Torinos

Kryeministri Berisha  priti sot në një takim Kryetarin e Bashkisë së Torinos, zotin Sergio Champarino, i cili shoqërohej nga Ambasadori i Italisë në Shqipëri, zoti Saba D’Elia, nga Rektori i Universitetit të Torinos, zoti Ezio Pelizzetti, si dhe nga Sekretari i Përgjithshëm i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.806Z

Berisha takohet me Kryetarin e Bashkisë së Torinos

Tiranë, 1 tetor NOA Kryeministri, Sali Berisha priti sot në takim Kryetarin e Bashkisë së Torinos, Sergio Champarino, i cili shoqërohej nga Ambasadori i Italisë në Shqipëri,  Saba DElia, nga Rektori i Universitetit të Torinos, Ezio Pelizzetti, si dhe nga Sekretari i Përgjithshëm i Dhom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.596Z

Libri shqip mbërrin në bibliotekën e Torinos

Autori i Lajmit: red.Startoi projekti “Via Egnatia Passagio a Est”, realizuar nga Shoqata Kulturore Italo-Shqiptare “Vatra” në bashkëpunim me bibliotekat e qytetit të Torinos. Të pranishëm në mbrëmjen artistike të organizuar me këtë rast ishin poeti Visar Zhiti, aktualisht këshill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.251Z

Bogdani, “intrigë” mes Kievos dhe Torinos

Paolo De Luka është nën presionin e një dileme të madhe. Vetëm dy ditë para mbylljes së merkatos, presidenti i Sienës nuk ka vendosur se në cilin destinacion do të cojë Erjon Bogdani, sulmuesin shqiptar autor të 11 golave gjatë sezonit të kaluar. Ofertat më të mira janë ato të K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.029Z

Universitetet e Tiranës, marrëveshje me atë të Torinos

Është nënshkruar sot mes Universitetit të Tiranës, Universitetit Bujqësor dhe atij të Torinos, një marreveshje bashkepunimi. I pranishëm në ceremoni, ka qënë edhe presidenti,Topi i cili vlerësoi marrëveshjen dhe evidentoi përfitimet nga ky shkëmbim. TIRANE- Universiteti i Tiran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.448Z

Seria A arrestohen dy tifoze te Torinos

Një krim i rëndë është shmangur në futbollin italian. Dy tifozë të Torinos janë arrestuar së fundmi të akuzuar për tentativë për vrasje dhe këtë krim ata donin ta kryenin pikërisht në derbin ndaj Juventusit. Ti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama