Rezultate te kerkimit per termin: +Trafikimi

Total: 3042
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.095Z

Parandalohet një rast trafikimi për prostitucion drejt Kosovës

Policia e Kukësit shpëtoi nga trafikimi për prostitucion një të mitur dhe arrestoi 2 persona, të dyshuar si tutorë. Të arrestuarit janë Bylbyl Iseni, 36 vjeç dhe  Albert Dobratiqi, 33 vjeç, nga Prishtina. Ndërsa në kërkim janë shpallur dy të rinjtë nga Elbasani P.B., 25 vjeç, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.068Z

Trafikimi i qënieve njerëzore, GRETA: Shqipëria, ka shënuar rritje

Strasburg- Trafikimi i qenieve njerëzore në Shqipëri është rritur, pavarsisht masave të marra në këtë drejtim. Kështu thuhet në raportin e vlerësimit për Shqipërine të Këshillit të Europës dhe GRETA (Grupi i ekspertëve mbi masat kundër trafikimit të qenieve njerëzore) të bër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.065Z

Trafikimi i qënieve njerëzore, GRETA: Shqipëria, ka shenuar rritje

Strasburg- Trafikimi i qenieve njerëzore në Shqipëri është rritur, pavarsisht masave të marra në këtë drejtim. Kështu thuhet në raportin e vlerësimit për Shqipërine të Këshillit të Europës dhe GRETA (Grupi i ekspertëve mbi masat kundër trafikimit të qenieve njerëzore) të bër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.785Z

Trafikimi i njerëzve, Wollfarth: Duhet bashkëpunim mes institucioneve

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth ka kërkuar bashkëpunimin e të gjitha institucioneve në luftën kundër trafikimit të qënieve njerëzore. Duke folur në seminarin për identifikimin, sekuestrimin dhe konfiskimin e pasurive që rrjedhin nga trafikimi i qenieve njerëzore, ambas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.083Z

Frontex: Trafikimi i njerëzve, më profitabil se i drogës

Më shumë kanë përfituar para nga trafikimi i qenieve njerëzore sesa nga trafikimi ilegal i narkotikëve dhe armëve. Kështu ka bërë të ditur Agjencia evropiane për mbrojtjen e kufijve, Frontex. Zëdhënësja e Frontex-it, Izabella Cooper ka thënë se trafikimi i qenieve njerëzore ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.552Z

Çelet ekspozita Trafikimi në sytë e fëmijëve

Në kuadër të Muajit Antitrafik, pranë Qendrës Rinore Tiranë është hapur ekspozita “Trafikimi në sytë e fëmijëve”. Në ekspozitë janë paraqitur rreth 140 punime nga nxënës, të cilët kanë përshkruar me anë të pikturave e vizatimeve, fenomenin e trafikimit. Sipas zv.mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.362Z

Kosove trafikimi i femijeve problem serioz

Trafikimi i femijeve per qellime seksuale vazhdon te mbetet nje plage e rende per shoqerine Kosovare. Keshtu ka vleresuar Qendra per mbrojtjen e te drejtave te femijeve ne nje seminar qe u zhvillua sot ne Prishtine. Sipas organizates shumica e viktimave te trafiqeve jane vajza te vogla n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama