Rezultate te kerkimit per termin: +Trafikimi

Total: 3042
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.376Z

DASH, Shqipëria vend trafikimi!

Raporti  mbi trafikimin e personave për vitin 2012 të  Departamentit Amerika të  Shtetit  nënvizon se Shqipëria është kryesisht një vend burimi ku burra, gra dhe fëmijë i nënshtrohen trafikimit për seks dhe punë t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.756Z

Trafikimi i qenieve njerëzore, Rama: Aksion i menjëhershëm

Kryeministri Edi Rama deklaroi të shtunën se shteti shqiptar ka qenë i paaftë për të integruar viktimat e trafikimit në shoqëri. DASH e ka renditur Shqipërinë në listën e vendeve nën vëzhgim për mungesën e plotësimeve të standardeve. Edhe raporti i Komisionit Europian konstaton pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.068Z

Nënkryetari i PR: U befasuam nga vendimi i Duzhës. Të ndalet trafikimi i deputetëve

Nënkryetari i Partisë Republikane, Arjan Madhi, tha se kanë mbetur të befasuar nga vendimi i deputetit Luan Duzha për të braktisur partinë e tyre dhe për tu bashkuar me Lëvizjen Socialiste për Integrim. Madhi tha se duhet ndalur trafikimi i deputetëve dhe kjo gjë duhet rregulluar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.138Z

Trafikimi qënieve njerëzore, Zajmi: Duhen masa më të forta

Fenomeni i trafikimit, ndonëse ka ulje të ndjeshme nga viti në vit, ende ka nevojë për masa më të forta, sidomos të evidentimit të tyre nga punonjësit e policisë. Zv.ministrja e Brendshme Iva Zajmi në një intervistë për ALSAT thotë se 94 raste të reja u konstatuan në vitin 2009, nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.784Z

OSBE, seminar, Wollfarth: Të konfiskohen paratë nga trafikimi i qënieve njerëzore

TIRANE-Prezenca e OSBE-së në bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme po organizon sot një seminar me temë Identifikimi, Sekuestrimi dhe Konfiskimi i pasurive që rrjedhin nga trafikimi i qenieve njerëzore.Ambasadori i OSBE-se, Eugen Wollfarth ka vënë theksin në punën e madhe që duhet të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.601Z

Karaxhiç: Trafikimi i armëve zgjati luftën në Bosnje

Ish lideri i serbëve të Bosnjes, Radovan Karaxhiç deklaroi sot se trafikimi i armëve në zonat e myslimanëve boshnjakë ka zgjatur luftën e viteve 1992-1995. Në seancën dëgjimore, Karaxhiç i tha Gjykatës Ndërkombëtare për Krime të Luftës në ish Jugosllavi se paqëruajtësit dhe or

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.912Z

Raporti i DASH: Shqipëri, burim trafikimi

Departamenti Amerikan i Shtetit publikon raportin e përvitshëm për gjendjen e trafikimit të qënieve njerëzore në botë, në të cilën Shqipëria renditet si vend- burim trafikimi. Raporti e rendit Shqipërinë në grupin 2, ndërsa thekson se vendi ynë është sidomos burim per prostitucion

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama