Rezultate te kerkimit per termin: +Trafikimi

Total: 3042
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.785Z

Trafikimi i njerëzve, Wollfarth: Duhet bashkëpunim mes institucioneve

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth ka kërkuar bashkëpunimin e të gjitha institucioneve në luftën kundër trafikimit të qënieve njerëzore. Duke folur në seminarin për identifikimin, sekuestrimin dhe konfiskimin e pasurive që rrjedhin nga trafikimi i qenieve njerëzore, ambas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.083Z

Frontex: Trafikimi i njerëzve, më profitabil se i drogës

Më shumë kanë përfituar para nga trafikimi i qenieve njerëzore sesa nga trafikimi ilegal i narkotikëve dhe armëve. Kështu ka bërë të ditur Agjencia evropiane për mbrojtjen e kufijve, Frontex. Zëdhënësja e Frontex-it, Izabella Cooper ka thënë se trafikimi i qenieve njerëzore ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.552Z

Çelet ekspozita Trafikimi në sytë e fëmijëve

Në kuadër të Muajit Antitrafik, pranë Qendrës Rinore Tiranë është hapur ekspozita “Trafikimi në sytë e fëmijëve”. Në ekspozitë janë paraqitur rreth 140 punime nga nxënës, të cilët kanë përshkruar me anë të pikturave e vizatimeve, fenomenin e trafikimit. Sipas zv.mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.362Z

Kosove trafikimi i femijeve problem serioz

Trafikimi i femijeve per qellime seksuale vazhdon te mbetet nje plage e rende per shoqerine Kosovare. Keshtu ka vleresuar Qendra per mbrojtjen e te drejtave te femijeve ne nje seminar qe u zhvillua sot ne Prishtine. Sipas organizates shumica e viktimave te trafiqeve jane vajza te vogla n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.806Z

Trafikimi i fëmijëve, organizatat japin shifra alarmante: Shqipëria vend origjine

Raportet e fundit të organizave ndërkombëtare që e shtrijnë aktivitetin e tyre edhe në Shqipëri japin të dhëna shqetësuese për trafikimin e të miturve. Sipas “Save the Children” Shqipëria është vend origjine për trafikimin e fëmijeve dhe duke iu referuar statistikave te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Trafikimi, Berisha: Situat e rnd

sht mbajtur sot n Tiran, nj konferenc pr trafikimin e fmijve. I pranishm n kt konferenc, kryeministri Berisha, tha se shifrat reale t trafikimit t fmijve nuk dihet ende, ndrsa ato zyrtare i ka konsideruar si jo t vrteta, pasi sipas Berishs, nuk paraqesin t dhna t sakta. Berisha theksoi se realiteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.101Z

Shenjat që fëmija juaj rrezikohet nga trafikimi i prostitucionit

Vajzat adoleshente janë grupet më të prekura për të rënë pre e një viktime të mundëshme të trafikimit të prostitucionit. Ky sinjal ka ka marrë fillesën nga zyra e trafikimit të Policisë së Tiranës, pasi gjatë punës së tyre kanë konstatuar një numër të konsiderueshëm të vaj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama