Rezultate te kerkimit per termin: +Trafikimi

Total: 3042
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.552Z

Çelet ekspozita Trafikimi në sytë e fëmijëve

Në kuadër të Muajit Antitrafik, pranë Qendrës Rinore Tiranë është hapur ekspozita “Trafikimi në sytë e fëmijëve”. Në ekspozitë janë paraqitur rreth 140 punime nga nxënës, të cilët kanë përshkruar me anë të pikturave e vizatimeve, fenomenin e trafikimit. Sipas zv.mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.362Z

Kosove trafikimi i femijeve problem serioz

Trafikimi i femijeve per qellime seksuale vazhdon te mbetet nje plage e rende per shoqerine Kosovare. Keshtu ka vleresuar Qendra per mbrojtjen e te drejtave te femijeve ne nje seminar qe u zhvillua sot ne Prishtine. Sipas organizates shumica e viktimave te trafiqeve jane vajza te vogla n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.806Z

Trafikimi i fëmijëve, organizatat japin shifra alarmante: Shqipëria vend origjine

Raportet e fundit të organizave ndërkombëtare që e shtrijnë aktivitetin e tyre edhe në Shqipëri japin të dhëna shqetësuese për trafikimin e të miturve. Sipas “Save the Children” Shqipëria është vend origjine për trafikimin e fëmijeve dhe duke iu referuar statistikave te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Trafikimi, Berisha: Situat e rnd

sht mbajtur sot n Tiran, nj konferenc pr trafikimin e fmijve. I pranishm n kt konferenc, kryeministri Berisha, tha se shifrat reale t trafikimit t fmijve nuk dihet ende, ndrsa ato zyrtare i ka konsideruar si jo t vrteta, pasi sipas Berishs, nuk paraqesin t dhna t sakta. Berisha theksoi se realiteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.101Z

Shenjat që fëmija juaj rrezikohet nga trafikimi i prostitucionit

Vajzat adoleshente janë grupet më të prekura për të rënë pre e një viktime të mundëshme të trafikimit të prostitucionit. Ky sinjal ka ka marrë fillesën nga zyra e trafikimit të Policisë së Tiranës, pasi gjatë punës së tyre kanë konstatuar një numër të konsiderueshëm të vaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.560Z

Trafikimi, raporti i DASH: Shqiptarëtmashtrohen me oferta pune

Të tjera rreth shkrimit Arvizu:T’i jepet fund turpit të skllavërisë Raporti i plotë i DASH për Shqipërinë Shqipëria është vend burimi dhe destinacioni për burra, gra e fëmijë, për qëllimi trafikimi sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.376Z

DASH, Shqipëria vend trafikimi!

Raporti  mbi trafikimin e personave për vitin 2012 të  Departamentit Amerika të  Shtetit  nënvizon se Shqipëria është kryesisht një vend burimi ku burra, gra dhe fëmijë i nënshtrohen trafikimit për seks dhe punë t&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama