Rezultate te kerkimit per termin: +Trafikimi

Total: 3042
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Trafikimi, Berisha: Situat e rnd

sht mbajtur sot n Tiran, nj konferenc pr trafikimin e fmijve. I pranishm n kt konferenc, kryeministri Berisha, tha se shifrat reale t trafikimit t fmijve nuk dihet ende, ndrsa ato zyrtare i ka konsideruar si jo t vrteta, pasi sipas Berishs, nuk paraqesin t dhna t sakta. Berisha theksoi se realiteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.101Z

Shenjat që fëmija juaj rrezikohet nga trafikimi i prostitucionit

Vajzat adoleshente janë grupet më të prekura për të rënë pre e një viktime të mundëshme të trafikimit të prostitucionit. Ky sinjal ka ka marrë fillesën nga zyra e trafikimit të Policisë së Tiranës, pasi gjatë punës së tyre kanë konstatuar një numër të konsiderueshëm të vaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.560Z

Trafikimi, raporti i DASH: Shqiptarëtmashtrohen me oferta pune

Të tjera rreth shkrimit Arvizu:T’i jepet fund turpit të skllavërisë Raporti i plotë i DASH për Shqipërinë Shqipëria është vend burimi dhe destinacioni për burra, gra e fëmijë, për qëllimi trafikimi sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.376Z

DASH, Shqipëria vend trafikimi!

Raporti  mbi trafikimin e personave për vitin 2012 të  Departamentit Amerika të  Shtetit  nënvizon se Shqipëria është kryesisht një vend burimi ku burra, gra dhe fëmijë i nënshtrohen trafikimit për seks dhe punë t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.756Z

Trafikimi i qenieve njerëzore, Rama: Aksion i menjëhershëm

Kryeministri Edi Rama deklaroi të shtunën se shteti shqiptar ka qenë i paaftë për të integruar viktimat e trafikimit në shoqëri. DASH e ka renditur Shqipërinë në listën e vendeve nën vëzhgim për mungesën e plotësimeve të standardeve. Edhe raporti i Komisionit Europian konstaton pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.068Z

Nënkryetari i PR: U befasuam nga vendimi i Duzhës. Të ndalet trafikimi i deputetëve

Nënkryetari i Partisë Republikane, Arjan Madhi, tha se kanë mbetur të befasuar nga vendimi i deputetit Luan Duzha për të braktisur partinë e tyre dhe për tu bashkuar me Lëvizjen Socialiste për Integrim. Madhi tha se duhet ndalur trafikimi i deputetëve dhe kjo gjë duhet rregulluar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.138Z

Trafikimi qënieve njerëzore, Zajmi: Duhen masa më të forta

Fenomeni i trafikimit, ndonëse ka ulje të ndjeshme nga viti në vit, ende ka nevojë për masa më të forta, sidomos të evidentimit të tyre nga punonjësit e policisë. Zv.ministrja e Brendshme Iva Zajmi në një intervistë për ALSAT thotë se 94 raste të reja u konstatuan në vitin 2009, nd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama