Rezultate te kerkimit per termin: +Tranportit +Rrugor

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.954Z

Arrestohen 10 persona per korrupsion

Vihen nen pranga 10 zyrtare te police te drejtorine se Sherbimeve dhe Transportit Rrugor, te akuzuar per korrupsion aktiv dhe pasiv. Aksioni i cili u zhvillua nga antikrimi ekonomik ne bashkepunim me Task Force ne Drejtorine e Sherbimeve dhe Transportit Rrugor, ka vene ne pranga Ylli Hasanin, kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.247Z

Arrestohen 11 persona, akuzohen për korrupsion

Policia e shtetit në bashkëpunim me Task Forcë kundër korrupsionit dhe krimit finaciar kanë ralizuar operacionin "Targat e fundit", ku kanë përfunduar në pranga 11 persona, ndërsa një po hetohet në gjendje te lire. Sipas policisë hetimet për këtë rrjet kanë filluar para një viti, a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.288Z

Të pandehurit mohojnë akuzat para gjykatës: “Nuk kemi bërë korrupsion”

14/12/2008  Mbeten në burg 9 nga 10 funksionarët e shërbimit të transportit rrugor TIRANË – Gjykata e Tiranës dha dje masën e sigurisë për dhjetë të arrestuarit e tri ditëve më parë nën akuzën e shpërdorimit të detyrës dhe marrjes së ryshfetit duke kaluar me mënyra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:44.017Z

Masat kundër pandemisë/ Qeveria e Kosovës merr një tjetër vendim për ata që hyjnë nga Shqipëria

Propozim- vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Qeverisë së Kosovës, për vendosjen e masës së vetëizolimit për shtetasit kosovarë që kthehen nga Shqipëria, ka ngjallë reagime të shumta, jo vetëm nga qytetarë e biznesmenë, por edhe nga vet politikanët. Një masë e tillë u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.920Z

Policia në aksion, kontroll shoferëve të urbanëve nëse janë të pirë

Komisariati i Policise Rrugore, me urdhër të Kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj, ka hartuar një plan veprimi të detajuar duke organizuar kontrolle të shtuara në vende dhe orare të ndryshme ne funksion te konstatimit te shkeljeve ne fushen e transpotit rrugor.Duke filluar nga kjo jave që k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.226Z

Furgonët në protestë, Policia: Masat ndaj 8+1 janë në përputhje me ligjin

TIRANE- Sindikata e furgonave 8+1 mbajtën një konferencë në Elbasan, kundër masave të marra për ndalimin e tyre. Në qëndrimin e kësaj sindikate u kërkua që të hiqej urdhri që ndalonte furgonat që të ktheheshin pa pasagjerë, duke shtuar se në këtë mënyrë po flaken në rrugë dhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.219Z

Furgonët në protestë, reagime nga Ministria e Tranporteve dhe policia

Sindikata e furgonave 8+1 mbajtën një konferencë në Elbasan, kundër masave të marra për ndalimin e tyre. Në qëndrimin e kësaj sindikate u kërkua që të hiqej urdhri që ndalonte furgonat që të ktheheshin pa pasagjerë, duke shtuar se në këtë mënyrë po flaken në rrugë dhjetëra f

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama