Rezultate te kerkimit per termin: +Transportit +Rrugor

Total: 3122
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.768Z

Projektligji, rishikim gjithë lejeve të transportit rrugor brenda 6 muajsh

Pas miratimit përfundimtar në parlament të ligjit të ri për transportin publik, drejtuesit e mjeteve të transportit rrugor, përfshirë ata të autobusëve e mjeteve të transportit 8+1, do tu duhet që të kërkojnë  rinovimin e liçensave.  Paralmenti është drejt finalizimit të këtij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.181Z

Rama emëron drejtorin e ri të Transportit Rrugor

Arben Isaraj është drejtori i ri i Përgjithshëm në Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor. Ish-zëvendës ministri në Ministrinë e Drejtësisë zëvendëson në këtë detyrë Ylli Spahiun. Emërimi është firmosur nga kryeministri Edi Rama ne daten 29 Shtator 201

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.329Z

Dënohet me kusht ish-drejtori i Transportit Rrugor në Laç për falsifikim dokumentesh

Vendimi Bardhok Gjini lëshoi një vërtetim se i kërkuari nga Italia, Gjergji Tushaj, ishte pajisur me patentë në vitin 1997-1998 I pandehuri - Pranoi faktin penal dhe pretendoi se shkresa nuk rezulton të jetë kryer me dashje apo me qëllim, por si rezultat i ngarkesës në punë dhe rutinës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.801Z

Qeveria dërgon në Kuvend projektligjin për reformimin e transportit rrugor

Qeveri ka depozituar sot në Kuvend, një projektligj të ri që pritet të reformojë transportin rrugor në vend. Sipas një njoftimi për shtyp, me shtesat dhe ndryshimet e parashikuara në projektligj synohet përmirësimi i veprimtarisë në transportin e udhëtareve brenda vitit, përafrimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.545Z

Vëllai iu arrestua për trafik droge, dorëhiqet drejtori i Transportit Rrugor

Dorëhiqet drejtori i Përgjithshëm i Transportit Rrugor, Arben Isaraj. Mësohet se dorëheqja e tij vjen pas arrestimit të të vëllait për “trafikim të armëve dhe municioneve” dhe “shpërndarje të lëndëve narkotike”. Në letrën drejtuar ministrit të Infrastruktur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.344Z

Shoferi i Drejtorisë së Transportit Rrugor,korrier droge

Nga Gerti Xhaja Binak Dobrushi lëvizte lirshëm me dokumentin e shoferit dhe makinën e Drejtorisë Rrugore. Kontrollet i zbuluan .2 kilogramë heroine. Operacioni u kodua "Fusha e zezë". TIRANE Binak Dobrushi shfrytëzonte postin e shoferit të një prej titullarëve të lartë të Drejtori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.270Z

Taksidari ve ne pranga 3 inspektore te transportit rrugor

PUBLICITET Tirane 21 shtator 2015 NOAal - Krimit Ekonomik ne Drejtorine e Policise se Tiranes ka arrestuar 3 inspektore te Transportit Rrugor ne Tirane Mesohet se ne pranga jane vene Arlind Shtepani 23-vjec Leonard Dedej 31-vjec dhe  Saimir Latifi 29-vjec te tre lindur dhe banues

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama