Rezultate te kerkimit per termin: +Transportit +Rrugor

Total: 3122
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.246Z

Tirane, pranga zyrtareve te Transportit Rrugor

Policia e Tiranes ka arrestuar sot nje grup zyrtaresh te Drejtorise se Sherbimeve te Transportit Rrugor, nen akuzen e shperdorimit te detyres. Lajmin e bejne te ditur burime policore zyrtare, sipas te cilave te arrestuarit akuzohen per falsifikim te lejeve te transportit dhe atyre te dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.651Z

Licencat e transportit rrugor ndryshojne kriteret dhe pagesat

Kane ndryshuar serish rregullat dhe licencat per sherbimin e transportit rrugor ne Shqiperi. Qeveria ka realizuar disa ndryshime ne ligjin Per transportet rrugore te ndryshuar me sakte ne piken 5 te Vendimit te Keshillit te Ministrave Nr. 325 date 19.3.2008 Per miratimin e rregullave per pranimin n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.709Z

Korce mori ryshfet arrestohet punonjesi i Transportit Rrugor

Nje punonjes i Drejtorise Rajonale te Sherbimit te Transportit Rrugor ne Korce eshte vene ne pranga pasi ka marre 40 000 mije leke ryshfet. Nga burimeve zyrtare policore mesohet se Airton Hysenbegasi 48 vjec me detyre specialist ne Drejtorine e Transportit Rrugor eshte arrestuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.783Z

Ministri i Rames pezullon veprimtarinë e Drejtorisë së Transportit Rrugor

TIRANË- Një vendim i pazakontë është marrë sot nga ministri i ri i Transportit Damian Gjiknuri që sapo ka marrë detyrën e tij nga paraardhësi Sokol Dervishi. Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri firmosi sot urdhrin për pezullimin e veprimtarisë së ushtrimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.467Z

Disiplinimi i transportit rrugor, nënshkruhet marrëveshja për tahografin dixhital

Transporti rrugor në vendin tonë duhet të përshtatet sipas standardeve që kërkon rrjeti ndërkombëtar rrugor. Ndër elementët e sigurisë dhe standardeve është dhe pajisja me skedën dixhitale për çdo automjet, e cila konfirmon bërjen e kolaudimeve të nevojshme mekanike. Pajisja me kar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.165Z

Ndryshojnë licencat për ushtrimin e veprimtarisë së transportit rrugor

Ministria e Transporteve ndryshon kompetencat e lëshimit të licencave në gjashtë veprimtari të transportit të udhëtarëve dhe mallrave Lëshimi i disa prej licencave apo certifikatave për ushtrimin e veprimtarisë së transportit rrugor të udhëtarëve dhe të mallrave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.667Z

Ryshfet për patentat, 7 zyrtarë në pranga. Pezullohet kreu i Transportit Rrugor

Drejtoria e Shërbimit të Transportit Rrugor në Fier Arrestohen dhe tre pronarë autoshkollash. Në Fier u dhanë 50 patenta pa testim. Pezullohet kreu i Transportit Rrugor. Furtunë në Drejtorinë e Shërbimit të Transportit Rrugor në Fier. Dhjetë persona u arrestuan për dhënie patenta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama