Rezultate te kerkimit per termin: +Transportit +Rrugor

Total: 3122
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.866Z

Makinat, shtrëngohen normat e gazrave

TIRANE-Ndryshon normativa e lejuar për lejimin e emisioneve të gazrave të djegies nga automjetet në Shqipëri. Me një udhëzim nga dy ministra: i Transporteve, Olldashi dhe i Mjedisit, Mediu, bëhet e detyrueshme që organet e Drejtorisë së Shërbimeve të Transportit Rrugor, gjatë kryerjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.608Z

Politikanët që nuk paguajnë taksat, DPSHTRR: Lista e pasaktë. Olldashi, ndjesë publike

Gazeta ShqipDrejtoria e Përgjithshme e Transportit Rrugor thotë se lista e paraqitur në faqen zyrtare të saj me emrat e personave që nuk kanë shlyer detyrimet për automjetet është e pasaktë, pasi nuk përmban informacion të rifreskuar. Sipas këtij institucioni, lista i përket prillit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.105Z

Targat e makinave me çipelektronik, patentat me pikë

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE- Të gjitha targat e automjeteve do të pajisen me çip, i cili do të përmbajë informaconin e plotë mbi gjendjen e mjetit dhe drejtuesit.  Janë këto një pjesë e masave rigoroze që do të përfshihen n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.292Z

Patentat, Haxhinasto: Qytetarët të raportojnë rastet e korrupsionit

Qytetarët nuk do të përballen më me procedura të tejzgjatura për pajisjen me patenta dhe leje qarkullimi për automjetet që drejtojnë apo posedojnë. Garancia është dhënë nga ministri i Transportit, Edmond Haxhinasto, i cili theksoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.930Z

Pagesat dhe periudhat për targimin e mjetit

Rastet Pagesa e takss bhet n do koh, por gjithnj para kryerjes s kontrollit teknik vjetor t detyrueshm t mjetit. Vlera e takss sht vjetore (pr vitin kalendarik n t cilin arktohet) pavarsisht nga momenti n t cilin ajo paguhet. Mjetet q regjistrohen pr her t par, n momentin e targimit t tyre, paguajn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.162Z

Patentat, Drejtoria e Tiranës dy javë pa kartonë

• Që prej më shumë se dy javësh, qytetarët që kanë mbaruar kursin e patentës, nuk kanë mundur të tërheqin kartonin pranë Drejtorisë së Shërbimit të Transportit rrugor për Tiranën.Kjo, pasi dëshmitë e aftësive për drejtimin e automjeteve nuk janë sjellë në këtë i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.962Z

Durres shkaterrohet nje baze per falsifikimin e dokumenteve

Foto arkiv PUBLICITET Durres 8 prill 2014 NOAal- Nje operacion i policise se Durresit i koduar Klienti beri te mundur zbulimin e nje baze qe perdorej per falsifikimin e dokumentevebr br Burime zyrtaere nga policia i thane Noaal se ne qytetin e Shijakut ne ambientet e nje banese u

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama