Rezultate te kerkimit per termin: +Transportit +Rrugor

Total: 3122
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.105Z

Targat e makinave me çipelektronik, patentat me pikë

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE- Të gjitha targat e automjeteve do të pajisen me çip, i cili do të përmbajë informaconin e plotë mbi gjendjen e mjetit dhe drejtuesit.  Janë këto një pjesë e masave rigoroze që do të përfshihen n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.292Z

Patentat, Haxhinasto: Qytetarët të raportojnë rastet e korrupsionit

Qytetarët nuk do të përballen më me procedura të tejzgjatura për pajisjen me patenta dhe leje qarkullimi për automjetet që drejtojnë apo posedojnë. Garancia është dhënë nga ministri i Transportit, Edmond Haxhinasto, i cili theksoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.930Z

Pagesat dhe periudhat për targimin e mjetit

Rastet Pagesa e takss bhet n do koh, por gjithnj para kryerjes s kontrollit teknik vjetor t detyrueshm t mjetit. Vlera e takss sht vjetore (pr vitin kalendarik n t cilin arktohet) pavarsisht nga momenti n t cilin ajo paguhet. Mjetet q regjistrohen pr her t par, n momentin e targimit t tyre, paguajn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.162Z

Patentat, Drejtoria e Tiranës dy javë pa kartonë

• Që prej më shumë se dy javësh, qytetarët që kanë mbaruar kursin e patentës, nuk kanë mundur të tërheqin kartonin pranë Drejtorisë së Shërbimit të Transportit rrugor për Tiranën.Kjo, pasi dëshmitë e aftësive për drejtimin e automjeteve nuk janë sjellë në këtë i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.962Z

Durres shkaterrohet nje baze per falsifikimin e dokumenteve

Foto arkiv PUBLICITET Durres 8 prill 2014 NOAal- Nje operacion i policise se Durresit i koduar Klienti beri te mundur zbulimin e nje baze qe perdorej per falsifikimin e dokumentevebr br Burime zyrtaere nga policia i thane Noaal se ne qytetin e Shijakut ne ambientet e nje banese u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.981Z

V E N D I M PËR SHTYPJEN E LETRAVE ME VLERË  

V E N D I M PËR SHTYPJEN E LETRAVE ME VLERË Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës, të ligjit nr.7928, datë 27.4.1995, “Për tatimin mbi vlerën e shtuar”, të ndryshuar, dhe të ligjit nr.8976, datë 12.12.2002, “Për akcizat”, të ndryshuar, me pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.572Z

PANTETAT Test kush humbet piket apo ben tri shkelje brenda vitit

e Marte 17 Shkurt 20151111 am brbrTe gjithe ata qe per shkak te zbritjes se vazhdueshme te pikeve si rezultat i shkeljes se rregullave te qarkullimit humbasin 20 piket apo kryejne tri shkelje me te pakten 5 pike brenda vitit do kalojne ne test SSSAbrAbrSSMbajtesi i lejes se d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama