Rezultate te kerkimit per termin: +Trashegimia

Meta: total 475 / total_found 475 / time 0.000 / keyword[0] trashegimia / docs[0] 475 / hits[0] 574 /
No Pic available
  • 2017-07-20

Në Shkodër ka kampe verore rajonale të restaurimit

Kampet rajonale të restaurimit kanë nisur për të dytin vit në Shkodër, në mjediset e muzet kombëtar të fotografisë Marubi, por edhe në objektet e trashëgimisë kulturore. Në këto kampe verore, të rinj nga Shqipëria dhe disa shtete europiane marrin jo vetëm një përgatitje të forte

Nis eliminimi i Obamacare
  • 2017-01-16

Nis eliminimi i Obamacare

brbrKongresi amerikan votoi ne favor te nje plani per nisjen e zhberjes se reformes ne shendetesi te presidentit Barak Obama te cilesuar si Obamacare nje nga ligjet me te diskutuara te epokes se tij Projektligji buxhetor i miratuar nga senati diten e enjte i hap rrugen krijimit te legjislacionit per

Burrat, burat, bulat, pulat!
  • 2017-01-10

Burrat, burat, bulat, pulat!

Nga Erjon Braçe Dy kategori mes burrave si duroj dot: “Mosmirenjohesit” dhe “Genjeshtaret”. Burrat mosmirnjohes e humbin nje “r” menjehere. Te dyten “r”, e humbin kur genjejne. Ne fakt, nuk ka me te zhbere se burrat qe genjejne, vecanerisht kur e

Nishani mesazh ngushellimi per vdekjen e gazetarit Andrea Stefani
  • 2016-12-04

Nishani mesazh ngushellimi per vdekjen e gazetarit Andrea Stefani

var fbShare url httpvizionplusalnishani-mesazh-ngushellimi-per-vdekjen-e-gazetarit-andrea-stefanisize smallbrbrKreu i shtetit Bujar Nishani i ka derguar diten e sotme nje mesazh ngushellimi familjes se gazetarit te ndjere Andrea Stefani Ne mesazhin e tij Nishani shprehet se me ikjen e tij te parako

No Pic available
  • 2016-10-19

Tre dhëndurët rikthejnë Hajrie Rondon në skenë

Tre dhëndurët, vepra e shkruar nga Dionis Bubani , do të rikthejë më 20 tetor në skenën e Teatrit të Metropolit, pas luftës së gjatë me sëmundjen e kancerit, aktoren Hajrie Rondo. Komedia e shkruar prej një prej emrave më të mirë të humorit shqiptar, rikthehet pas tre dekadash nën

Meta takon homologun grek Forcim te marredhenieve shumeplaneshe mes dy vendeve
  • 2016-10-12

Meta takon homologun grek Forcim te marredhenieve shumeplaneshe mes dy vendeve

Transmetuar me 11102016 - 1705 Athine 11 tetor 2016 NOAal - Ne kuader te vizites se tij zyrtare ne Greqi Kryetari i Kuvendit z Ilir Meta u prit sot ne Athine nga Kryetari i Parlamentit te Greqise z Nikolaos Voutsis te cilit i shprehu mirenjohjen per ftesen

Perurohet Muzeu i Mesjetes ne Korce Rama Rilindim respektin per trashegimine kulturore
  • 2016-10-04

Perurohet Muzeu i Mesjetes ne Korce Rama Rilindim respektin per trashegimine kulturore

Transmetuar me 03102016 - 2019 Perurohet ne Korce Muzeu i Mesjetes ku jane prezantuar 400 ikona pjesa me e madhe e te cilave prezantohen per here te pare per publikunbr br Kryeministri Edi Rama gjate fjales se tij en perurim tha se me ne fund trashegimia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama