Rezultate te kerkimit per termin: +Trashegimia

Meta: total 475 / total_found 475 / time 0.000 / keyword[0] trashegimia / docs[0] 475 / hits[0] 574 /
Korce inaugurohet Muzeu i Mesjetes
  • 2016-10-04

Korce inaugurohet Muzeu i Mesjetes

brbrNe perurimin e muzeut mesjetar ne Korcekryeministri Edi Rama deklaroi se me ne fund trashegimia kulturore po mbrohet por edhe po studiohet ne kushtet optimalebrbr brbrshte pjese e nje qasjeje tone jo per te rilindur trashegimine kulturore por per te rilindur respektin tone per tebrbr brbrSipas R

Rrumbullakësimi i së kaluarës antike të Kosovës, ndodh ti afrojë njerëzit në të ardhmen
  • 2016-09-08

Rrumbullakësimi i së kaluarës antike të Kosovës, ndodh ti afrojë njerëzit në të ardhmen

Historia e lashtë e Kosovës është shpeshherë e debatuar fuqishëm, që shpien në zemërim, ngatërrim dhe ndarje. Profesoresha Edi Shukriu, anëtare e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, po bën ç'mundet që e vërteta të vihet në pah. E lindur në Prizren nga një nënë kat

Prishja e fasadës te Qemal Stafa, Rama jep leksione historie (FOTO)
  • 2016-08-17

Prishja e fasadës te Qemal Stafa, Rama jep leksione historie (FOTO)

Pas prishjes së fasadës së stadiumit "Qemal Stafa", kryeministri Edi Rama edhe pse me pushime është angazhuar në rrjetet sociale të sqarojë projektin që po aplikohet për ndërtimin e stadiumit. Ai bën leksione historie, për ata që i quan "kujeshkronjësit e fasadës së "Qemal Stafës"

No Pic available
  • 2016-08-14

Debati për stadiumin, Rama jep leksione historie

Kryeministri Edi Rama nuk ka rreshtuar as sot së ironizuari për të gjithë ata që janë shprehur kundër zhvendosjes së fasadës së stadiumit kombëtar Qemal Stafa. Rama duke bërë edhe historianin ka sjellë përmes fotove dhe sqarimeve në rrjetin social Facebook dhe një rast të një gjys

No Pic available
  • 2016-08-14

Rama shpjegon prishjen e Qemal Stafës me faraonët e Egjiptit

Kryeministri Edi Rama është detyruar që të japë shpjegime më të thelluara lidhur me shkatërrimin e fesadës historike të stadiumit kombëtar "Qemal Stafa", që ai kishte garantuar se nuk do të prekej. Rama ka dhënë një histori nga monumentet e Egjiptit të lashtë për të ligjëruar v

No Pic available
  • 2016-08-14

FOTOT/ Debati për stadiumin, Rama: Kujevënës të Fasadës, shihni si u zhvendos nga UNESKO tempulli në Egjipt

Kryeministri Edi Rama nuk ka rreshtur as sot së ironizuari për të gjithë ata që janë shprehur kundër zhvendosjes së fasadës së stadiumit kombëtar “Qemal Stafa”. Rama ka sjellë përmes fotove dfhe sqarimeve në rrjetin social facebook dhe një rast të një gjysmë shekulli

Rama replikon ne Facebook per fasaden e stadiumit ja me cfare pergjigjet
  • 2016-08-14

Rama replikon ne Facebook per fasaden e stadiumit ja me cfare pergjigjet

Transmetuar me 14082016 - 1125 Kryeministri Rama ka replikuar me komentuesit ne rrjetin social Facebook sa i perket fasades se stadiumit Qemal Stafa e cila eshte shembur Shume komentues e kane kundershtuar nje gje te tille qe eshte shpallur monument kult

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama