Rezultate te kerkimit per termin: +Trashegimia

Meta: total 475 / total_found 475 / time 0.000 / keyword[0] trashegimia / docs[0] 475 / hits[0] 574 /
Nishani Te permbushim detyrimet per anetaresimin ne BE
  • 2014-07-07

Nishani Te permbushim detyrimet per anetaresimin ne BE

0 brbr brbrShqiperia duhet te punoje per te celur sa me pare negociatat e anetaresimit me Bashkimin Evrop

8 arsye pse eshte e veshtire te humbet barku
  • 2014-06-08

8 arsye pse eshte e veshtire te humbet barku

Transmetuar me 08062014 - 1107 Nuk behet fjale vetem per deshire per te permiresuar pamjen fizike por edhe per te permiresuar gjendjen shendetesore Dhjami dhe yndyra ne pjesen e barkut eshte e lidhur ngushtesisht me semundjet kardiake diabetin e tipit 2 por

Kreu i AK Kunder martesave gay por te mos diskriminohen
  • 2014-05-10

Kreu i AK Kunder martesave gay por te mos diskriminohen

Transmetuar me 10052014 - 1438 Kreshnik Spahiu PUBLICITET Tirane 10 maj 2014 NOAalAlba Skendaj- Kreu i Aleances Kuq e Zi Kreshnik Spahiu shpreh kunder martesave gay por deklaroi njekohesisht qe ata nuk duhet te diskriminohenbr br Ril

Pse nuk duhet votuar per formimin e Gjykates speciale per UK-ne
  • 2014-04-23

Pse nuk duhet votuar per formimin e Gjykates speciale per UK-ne

Transmetuar me 23042014 - 1206 Glauk Konjufca PUBLICITET Kjo Qeveri e nisi mandatin dhe po e perfundon ate me dy ngjarje jo vetem te palavdishme por madje te demshme per shtetin e Kosoves dhe interesin e tone nacionalbr br Nga Glauk

Trashegimia kulturore OSBE vlereson Kosoven
  • 2014-04-10

Trashegimia kulturore OSBE vlereson Kosoven

Misioni i OSBE-së në Kosovë ka publikuar të mërkurën një raport për mbrojtjen dhe ruajtjen e trashëgimisë kulturore dhe fetare në vend. Ambasadori Jean Claude Schlumberger tha se ka vërejtur zhvillime pozitive sa i përket mbro

Barra e proves se ushtrise
  • 2014-03-13

Barra e proves se ushtrise

Transmetuar me 12032014 - 1839 Albin Kurti PUBLICITET Te gjithe e dime qe UK-ja u demilitarizua dhe u formua TMK-ja per tu shuar edhe kjo pastaj drejt formimit te FSK-se A kemi ecje neper te njejten kahje apo ndryshim orientimi A do te

Reformimi i strukturave te luftes kunder krimit te organizuar
  • 2014-03-13

Reformimi i strukturave te luftes kunder krimit te organizuar

Besnik Shamblli Krimi i organizuar ne Shqiperi eshte zhvilluar dhe shtrire ne te gjitha fushat e veprimtarite e perditeshme,i shoqeruar me korupsion dhe informalitet mbytes. Konstatohet se ka kapur,adminstraten shetetrore,veprimtarine ne fushen e financave,tatimeve e doganave,ne fushen e prok