Rezultate te kerkimit per termin: +Trashegimia

Meta: total 475 / total_found 475 / time 0.000 / keyword[0] trashegimia / docs[0] 475 / hits[0] 574 /
Migrena shkaqet dhe simptomat
  • 2015-12-20

Migrena shkaqet dhe simptomat

Transmetuar me 19122015 - 1701 PUBLICITET Migrena eshte zakonisht nje dhimbje koke qe luhatet nga nje dhimbje e moderuar ne te rende ne njeren ane te kokes suajbr br Ajo mund te filloje si nje dhimbje koke e shurdher dhe mun

Dritan Hila: Si keni lënë gjë mangut Saliut
  • 2015-12-20

Dritan Hila: Si keni lënë gjë mangut Saliut

Nga Dritan Hila "Rrno per me tregue" e Zef Pllumit, qenka bibla e re e "new sallaksave", shqiptare. S'paska mbetur njeri prej tyre pa e lexuar. Shikoni mos lexoni "Kapitalin" o trima, apo nuk ja u mban kaplloqja dhe nuk keni kohe se po mbarohen koncesionet? Dikur M

Tjetër sulm i Hilës ndaj Rilindjes: Si keni lënë gjë mangut Saliut
  • 2015-12-19

Tjetër sulm i Hilës ndaj Rilindjes: Si keni lënë gjë mangut Saliut

Nga Dritan Hila "Rrno per me tregue" e Zef Pllumit, qenka bibla e re e "new sallaksave", shqiptare. S'paska mbetur njeri prej tyre pa e lexuar. Shikoni mos lexoni "Kapitalin" o trima, apo nuk ja u mban kaplloqja dhe nuk keni kohe se po mbarohen koncesionet? Dikur Margaret Theçer tha se "trashegimi

Kater shkaktaret e renies se flokut dhe menyra si ta parandaloni
  • 2015-12-08

Kater shkaktaret e renies se flokut dhe menyra si ta parandaloni

Transmetuar me 08122015 - 1110 PUBLICITET Floket jane nje pjese e rendesishme ne estetiken e njeriut dhe renia e tyre eshte e dukshme tek femrat dhe tek meshkujt por me e theksuar eshte tek meshkujt Disa nga shkaqet e renies s

Pija qe forcon kockat
  • 2015-11-25

Pija qe forcon kockat

Transmetuar me 25112015 - 0722 PUBLICITET Konsumimi i te pakten tre filxhaneve caj ne dite ul me nje te treten rrezikun per fraktura te legenit Ky eshte konkluzioni ne te cilin kane dale nje grup shkencetaresh nga Framingham S

Basha Ekzistenca e partise si force politike e sakrifices dhe jo si biznes
  • 2015-10-13

Basha Ekzistenca e partise si force politike e sakrifices dhe jo si biznes

Transmetuar me 13102015 - 2038 PUBLICITET Tirane 13 tetor 2015 NOAal - Nepermjet nje ceremonie te vecante opozita ka perkujtuar ish-deputetin Ali Spahia ish-nenkryetar i Kuvendit ne 15 vjetorin e ndarjes nga jetabr br Kryeta

Dacic Kosova njesoj si ISIS
  • 2015-10-05

Dacic Kosova njesoj si ISIS

brbrBeogradi zyrtar ashperson tonet ndaj Kosoves duke e krahasuar ate me organizaten terroriste ISIS Duke folur ne nje konference per shtyp Ministri i Jashtem Dacic tha se anetaresimi i ketij vendi ne UNESCO do te ishte nje kercenim per trashegimine kulturorebr Manastirin e Decanit Patriarkanen e Pe