Rezultate te kerkimit per termin: +Trashegimia

Meta: total 475 / total_found 475 / time 0.000 / keyword[0] trashegimia / docs[0] 475 / hits[0] 574 /
Bashkeshorti i ministres dhe opozitarizmi
  • 2015-08-02

Bashkeshorti i ministres dhe opozitarizmi

Transmetuar me 02082015 - 1110 PUBLICITET Nga Besnik Mustafajbr br br Ne nje nga seancat e fundit te sesionit parlamentar qe sapo u mbyll kryetari i Grupit Parlamentar te Partise Demokratike solli para Parlamentit nje audio

Stadiumi i ri Olimpik i Tokios pse ka nxitur debat
  • 2015-07-25

Stadiumi i ri Olimpik i Tokios pse ka nxitur debat

Debate lidhur me stilin e zgjedhur nga arkitektja irakiano-britanike Zaha Hadid dhe kostoja e pa parashikuar qe vazhdon te rritetbr br Kur gjithcka te kete perfunduar per Olimpiaden Verore 2020 ne Tokio ai mund te jete stadiumi me i shtrenjte ne bote Vleresimi i fundit i kostos prej 2 miliard doll

Shqiperia Europa financiare dhe Europa kulturore
  • 2015-07-25

Shqiperia Europa financiare dhe Europa kulturore

Transmetuar me 25072015 - 0538 PUBLICITET Nga Ndricim Kullabr br Debati i madh qe u be ne institucionet kryesore te Bashkimit Europian javet e fundit per ate nese Greqia duhet te vazhdonte te qendronte ne Eurozone domethene

No Pic available
  • 2015-07-14

Benedikti XVI: Muzika perëndimore e gjen origjinën e saj më të thellë në liturgjinë e takimit me Zotin

Ligjërata e plotë e mbajtur nga Papa emeritus Benedikti XVI në kuadër të dorëzimit, nga ana e Universitetit Papnor "Gjon Pali II" i Krakovit të doktoraturës "honoris causa" 'Pa shenjtorin tonë të madh Gjon Pali II, rrugëtimi im shpirtëror e teologjik është i paimagjinueshëm". N

Kumbaro Gjirokastra e Berati sdo perfshihen ne listen e trashegimise boterore ne rrezik
  • 2015-07-03

Kumbaro Gjirokastra e Berati sdo perfshihen ne listen e trashegimise boterore ne rrezik

Transmetuar me 03072015 - 1124 PUBLICITET Tirane 3 korrik 2015 NOAal- Ministrja e Kultures Mirela Kumbaro beri publike vendimet e Komitetit te Trashegimise Boterore per Shqiperinebr br Ne nje dalje per mediat paraditen e sot

Abrahams Elita politike ne Shqiperi e prirur tek interesat e veta
  • 2015-05-15

Abrahams Elita politike ne Shqiperi e prirur tek interesat e veta

Transmetuar me 15052015 - 1844 Fred Abrahams PUBLICITET Autori i nje libri te ri per Shqiperine qe botohet sot kritikon eliten politike shqiptare te 25 viteve te fundit si me e prirur nga interesat vetjake sesa per ti sherbyer vendit F

Skandal ne tekstin e universitetit shteteror Femrat mendjelehta jane viktima te perdhunimit
  • 2015-04-24

Skandal ne tekstin e universitetit shteteror Femrat mendjelehta jane viktima te perdhunimit

Transmetuar me 23042015 - 1712 Skandal me tekstet shkollore ne universitetin shteteror te Prishtines femra qe perdhunohen konsiderohet se jane ato te pakujdesshme mendjelehta dhe te perdalabr br Keto pershkrime jepen ne librin Kriminalistika i cili perdor