Rezultate te kerkimit per termin: +Trashegimia

Meta: total 475 / total_found 475 / time 0.000 / keyword[0] trashegimia / docs[0] 475 / hits[0] 574 /
No Pic available
  • 2008-02-27

Fushata, ndergjegjesim popullates per semundjet e zemres

Parandalimi i semundjeve te zemres do te jete ne qender te reformes se nisur nga Instituti i Shendetit Publik. Duke pasur parasysh se keto semundje shkaktojne edhe numrin me te madh te vdekjeve ne vend, reforma ne fjale do te kete si qellim sensibilizimin e popullates per te shtuar kontrollet mjekes

No Pic available
  • 2008-02-17

BE, sot takim special per Kosoven

Bashkimi Evropian do te zhvilloje nje takim te posacem per te debatuar rreth Kosoves. Atje, do te behet e ditur se Komisioni Evropian dhe Banka Boterore jane duke pergatitur nje konference te donatoreve, per te ndihmuar ekonomine e Kosoves dhe ajo me gjase do te mbahet ne qershor. Ne takimin e te he

No Pic available
  • 2008-01-28

Ilacet,

Trashegimia, ushqyerja, abuzimi me alkoolin apo dhe perdorimi per nje kohe te gjate i disa medikamenteve, cilesohen si shkaktare te shfaqjes se disa semundjeve te stomakut. Nder medikamentet qe cilesohen

No Pic available
  • 2008-01-23

Voskopoja, ne nje projekt 5 vjecar zhvillimi

Gezim Ashimi Voskopoja, nje nga qendrat e banuara mesjetare te Shqiperise juglindore, eshte perfshire ne nje projekt 5 vjecar te strategjise se zhvillimit, me nje vlere 300 mije euro, qe financohet nga Komisioni Europian. Projekti ne fjale u paraqit te marten ne keshillin e qarkut Korce nga dy shoqa

Fjala e kryeministrit Sali Berisha në Kuvendin e Kosovës
  • 2006-06-15

Fjala e kryeministrit Sali Berisha në Kuvendin e Kosovës

Sot pasdite, kryeministri Berisha zhvilloi një takim me Kryeparlamentarin e Kosovës, Kolë Berisha dhe anëtarë të Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Kryeministri Berisha, mbajti në vazhdim, një fjalë drejtuar deputetëve. Në fjalën e tij, ndër të tjera, kryeministri u shpreh:

Kultura – mjeti per te forcuar edhe me shume bashkepunimin rajonal

Tre ministrat e Kultures te Shqiperise, Greqise dhe Maqedonise nenshkruajne
  • 2002-08-26

Kultura – mjeti per te forcuar edhe me shume bashkepunimin rajonal Tre ministrat e Kultures te Shqiperise, Greqise dhe Maqedonise nenshkruajne "Deklaraten e Prespes" Tre Ministrat e Kultur

Kultura – mjeti per te forcuar edhe me shume bashkepunimin rajonal Tre ministrat e Kultures te Shqiperise, Greqise dhe Maqedonise nenshkruajne "Deklaraten e Prespes" Tre Ministrat e Kulturës të vendeve në kufi të Liqenit të Prespës, të Shqipërisë, Greqisë dhe Maqedonisë janë