Rezultate te kerkimit per termin: +Trashegimia

Meta: total 475 / total_found 475 / time 0.000 / keyword[0] trashegimia / docs[0] 475 / hits[0] 574 /
Anomalite  e turizmit shqiptar
  • 2014-11-20

Anomalite e turizmit shqiptar

e Enjte 20 Nentor 20141153 am ARQILE BRXHOLIbrbr    Kohet e fundit por edhe me pare me kane terhequr vemendjen emisionet shkrimet si dhe intervistat e shumta te ashtuquajturat panaire etj lidhur me zhvillimin e turizmit ne Shqiperi Dikush flet per turizmin jeshil dikush

Mbi nepotizmin
  • 2014-11-09

Mbi nepotizmin

e Shtune 8 Nentor 20141202 pm brbrREXHEP MEIDANI  brbrp classwp-caption-text Ish-Presidenti Rexhep MeidaniSSSAbrASSVrasja e katerfishte ne Rrugen e Elbasanit shfrytezimi politik i dhimbjes njerezore dhe akuzat e ndersjella midis dy kampeve partiake sqarimi josqarues i policis

Konferenca Korkuti Fakte te reja per luften
  • 2014-11-06

Konferenca Korkuti Fakte te reja per luften

e Enjte 6 Nentor 20141239 pm p classwp-caption-text Parada e clirimit te TiranesbrbrPrej dites se sotshme Akademia e Shkencave te Shqiperise nis nje seri aktivitetesh me rastin e 70-vjetorit te clirimit te vendit Nje kalendar prej 10 aktivitetesh u prezantua dje ku perfshiheshin

92-vjecarja u vra nga djali se e perjashtoi nga trashegimia
  • 2014-10-29

92-vjecarja u vra nga djali se e perjashtoi nga trashegimia

brbrPak dite pas vdekjes se nje 92-vjecareje nga Gjirokastra pas nje sherri me djalin e saj fakte te reja dalin ne drite pas disa deshmive nga te aferm te viktimesbrbr brbrTe aferm te familjes Aliko kane zbuluar se shkaku qe ka shtyre djalin dhe bashkeshorten e tij qe te dhunojne nenen e tyre kane

Muaji i sensibilizimit per sindromen Dawn
  • 2014-10-14

Muaji i sensibilizimit per sindromen Dawn

brbrNje ne 870 foshnje lind me sindromen daun Tetori eshte cilesuar si muaj i sensibilizimit per kete anomali qe shkaktohet nga nje kromozom i tepert Shtimi i fenomenit vitet e fundit ka bere qe shume prinder ti drejtohen qendrave specifike per rehabilitimin e femijeve se tyre Belkisa eshte vajza 5-

Dita Kombetare e Trashegimise Kulturore
  • 2014-09-29

Dita Kombetare e Trashegimise Kulturore

brbrPas rikthimit te tij ne origjine sheshi ne hapesiren e Kolonave eshte shfrytezuar kete te hene per te celebruar Diten Kombetare te Trashegimise Kulturore Folklori i te gjitha trevave shqipfolese eshte zhvendosur ne kete ambient duke sjelle performance nga ansamble te ndryshme te Shqiperise Kosov

Restaurohen shtepite muze
  • 2014-09-28

Restaurohen shtepite muze

brbrAsnje nga shtepite muze te Gjirokastres nuk do te mbetet e demtuar Fasadat e banesave portat karakteristike catite dhe muret rrethuese po i nenshtrohen restaurimeve te vazhdueshme do vit ne qytetin e gurte studente nga Shqiperia dhe Ballkani kryejne praktiken duke mundesuar punimet ne dru gur dh