Rezultate te kerkimit per termin: +Trashgimia

Total: 54
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.222Z

Ban Ki Moon: Serbia e Kosova të bashkëpunojne

NJU JORK- Sekretari i Përgjitshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-Moon u ka bërë thirrje Serbisë dhe Kosovës që të vënë menjanë konsideratat e statusit në interes të arritjes së bashkëpunimit rajonal."Kërkoj fleksibilitet në vazhdimin e përcaktimit të metodës së veprimit kur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.745Z

PD, Mëhilli: PS, të distancohet nga trashëgimia totalitare

N prvjetorin e krijimit t Partis Socialiste, demokratt i krkuan ksaj force politike q t gjej forc dhe t shkputet nga trashgimia totalitare. Zdhnsja e Partis Demokratike, Erla Mhilli, replikoi dje ndaj thirrjeve t Rams, duke e riquajtur partin q Rama drejton si trashgimtaren e bar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.270Z

PD: PS po keqpërdor rezolutën e KE

TIRANE- Në një deklaratë për shtyp zëdhënësja e PD, Erla Mëhilli deklaron se Partia Socialiste është duke e keqpërdorur rezolutën e KE, pasi nuk po e vlerëson kërkesën për të hyrë në parlament, ndërsa ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për zgjedhjet e kanë marrë si prov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.853Z

Matura, sa pyetje do të ketë çdo kapitull në provimet shoqërore

Cilët janë librat prej nga do të vijnë shumica e pyetjeve në provimet e fundit të maturës, që do të zhvillohen në 30 qershor Provimet e fundit t Maturs Shtetrore, ato me zgjedhje, kan edhe peshn kryesore t maturs, pasi edhe pse prbjn vetm 40 pr qind t nots totale, indeks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.127Z

Botohet fjalori i parë i arkeologjisë

 Ai është si një manual pune, që mund t'i hyjë në punë shumëkujt. Përmes tij mund të zbërthesh shumë nga "sekretet" e botës antike, të mësosh më shumë për mbretërit, perandorët, rrënojat mbi të cilat dikur shkëlqenin qytete. Fondacioni Trashgimia Shqiptare (Alba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.724Z

Lesi: Shqipëria, e gatshme të presë më shumë turistë nga Kosova

Zv.ministri i Turizmit garantoi se bregdeti këtë vit është më i pastër Nse vitin e kaluar turistt nga Kosova q zgjodhn bregdetin shqiptar pr t kaluar pushimet e tyre arritn n rreth 470 mij, duke trefishuar shifrn krahasuar me vitin 2008, gjat ktij viti Shqipria sht gati t pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.630Z

Konservimi i integruar dhe zhvillimi i qndrueshm

Ministri i Kulturs, Rinis dhe Sportit, z. Valton Beqiri, mori pjes n konferencn me tem Konservimi i integruar dhe zhvillimi i qndrueshm, e cila u organizua nga organizata Trashgimia Kulturore pa kufij (CHwB) dhe u mbshtet nga organizata SIDA. N kt konferenc morn pjes edhe Ministri i Ambientit dhe Pl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama