Rezultate te kerkimit per termin: +Trazirat

Total: 3220
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.345Z

Rriten tensionet nga trazirat

Rriten tensionet nga trazirat E hene 28 Janar 2013 1021 Egjipt Gjendje e jashtezakonshme ne disa qytetePresidenti egjiptian Muhamed Morsi ka shpallur gjendjen e jashtezakonshme per 30 dite ne tre qytete te vendit Ne qytetet Port Said Ismailia dhe Suez Jane vrare dhjetera njerez dhe plagosur qind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.334Z

Trazirat perfshijne edhe Mancesterin

Policia ka intervenuar me qene dhe pajisje te ndryshme. Nje perfaqesues policie tha se keto ishin trazirat me te renda ne Mancester ne 30 vitet e fundit. Keta jane kriminele theksoi ai. Kjo eshte dhune e pakuptimte dhe kriminalitet i nje permase te gjere qe nuk e kam pare kurre me pare tha nje o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.765Z

Trazirat politike kercenojne shendetin publik

Dhuna qe pasoi zgjedhjet ne Kenia dhe trazirat ne Gaza tregojne menyren sesi kriza politike mund te kercenoje shendetin publik, deklaroi dje, drejtoresha e Organizates Boterore te Shendetesise (OBSH). Margaret Chan, ndersa po i drejtohej bordit ekzekutiv te agjencise se Kombeve te Bashkuara, deklaro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.768Z

Ministri britanik fajëson sistemin penal për trazirat

Ministri britanik i Drejtësisë, Kenet Klark, tha se trazirat që përfshinë Anglinë muajin e kaluar, ishin rezultat i një “sistemi të thyer penal”. Ai tha se sistemi ka dështuar të rehabilitojë atë që e përshkroi si &ld

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.971Z

Trazirat ne Libi shqetesojne Mesdheun

Nderkohe qe ne disa vende te Lindjes se mesme dhe te Afrikes veriore vazhdojne trazirat 6 vende evropiane qe lagen nga deti Mesdhe i kane bere thirrje Bashkimit Evropian te marre masa speciale. Ministrat e brendshem te vendeve evropiane do te takohen sot ne Bruksel per te diskutuar si ti bejne ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.933Z

Kamerun: Trazirat, skanë lidhje me politikën

Kryeministri britanik, Dejvid Kamerun, tha sot në Parlament se qeveria e tij po vepron me vendosmëri lidhur me trazirat që kanë përfshirë Anglinë ditët e fundit. Gjatë seancës speciale të Parlamentit, Kamerun ka paraqitur një varg masash për ndaljen e trazirave, vjedhjeve dhe zjarrvëni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.794Z

Uzbekistan, përhapen trazirat

17/05/2005  Trazirat në Republikën e Uzbekistanit, në Azinë Qendrore, janë përhapur pas shtypjes së dhunshme të një demostrate në qytetin Andixhan ditën e premte. Turma të zëmëruara në qytetin Karasu përgjatë kufirit me Kirgiztanin i vuri zjarrin ndërtesave qeveritare dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama