Rezultate te kerkimit per termin: +Trazirat

Total: 3220
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.334Z

Trazirat perfshijne edhe Mancesterin

Policia ka intervenuar me qene dhe pajisje te ndryshme. Nje perfaqesues policie tha se keto ishin trazirat me te renda ne Mancester ne 30 vitet e fundit. Keta jane kriminele theksoi ai. Kjo eshte dhune e pakuptimte dhe kriminalitet i nje permase te gjere qe nuk e kam pare kurre me pare tha nje o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.765Z

Trazirat politike kercenojne shendetin publik

Dhuna qe pasoi zgjedhjet ne Kenia dhe trazirat ne Gaza tregojne menyren sesi kriza politike mund te kercenoje shendetin publik, deklaroi dje, drejtoresha e Organizates Boterore te Shendetesise (OBSH). Margaret Chan, ndersa po i drejtohej bordit ekzekutiv te agjencise se Kombeve te Bashkuara, deklaro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.768Z

Ministri britanik fajëson sistemin penal për trazirat

Ministri britanik i Drejtësisë, Kenet Klark, tha se trazirat që përfshinë Anglinë muajin e kaluar, ishin rezultat i një “sistemi të thyer penal”. Ai tha se sistemi ka dështuar të rehabilitojë atë që e përshkroi si &ld

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.971Z

Trazirat ne Libi shqetesojne Mesdheun

Nderkohe qe ne disa vende te Lindjes se mesme dhe te Afrikes veriore vazhdojne trazirat 6 vende evropiane qe lagen nga deti Mesdhe i kane bere thirrje Bashkimit Evropian te marre masa speciale. Ministrat e brendshem te vendeve evropiane do te takohen sot ne Bruksel per te diskutuar si ti bejne ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.933Z

Kamerun: Trazirat, skanë lidhje me politikën

Kryeministri britanik, Dejvid Kamerun, tha sot në Parlament se qeveria e tij po vepron me vendosmëri lidhur me trazirat që kanë përfshirë Anglinë ditët e fundit. Gjatë seancës speciale të Parlamentit, Kamerun ka paraqitur një varg masash për ndaljen e trazirave, vjedhjeve dhe zjarrvëni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.794Z

Uzbekistan, përhapen trazirat

17/05/2005  Trazirat në Republikën e Uzbekistanit, në Azinë Qendrore, janë përhapur pas shtypjes së dhunshme të një demostrate në qytetin Andixhan ditën e premte. Turma të zëmëruara në qytetin Karasu përgjatë kufirit me Kirgiztanin i vuri zjarrin ndërtesave qeveritare dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.504Z

Arrestohen dy të rinj, nxitën trazirat me Facebook

Në Angli, dy të rinj janë burgosur me akuzat se kanë përdorur rrjetin social Facebook për të nxitur trazirat që ndodhën në javën e kaluar në Angli. Autoritetet thanë se Xhordan Blakshav, 20 vjeç dhe Perri Sutklif-Kenan, 22 vjeç janë dënuar me katër vjet burg të martën. Policia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama