Rezultate te kerkimit per termin: +Tregtis

Total: 3721
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.895Z

Kosova firmos marrëveshjen eparë të tregtisë së lirë

TURQI - Kosova ka nëshkruar sot marrëvëshjen e saj të parë të tregtisë së lirë, si shet i pavarur, me Turqinë. Lajmin e ka publikuar në Fb, ministrja Mimoza Kusari.Nën foton e publikuar, Kusari shkruan: "Sapo nënshkruam marrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.732Z

Shqipëri-Kosovë, themelohetDhoma Kombëtare e Tregtisë

Të tjera rreth shkrimit pic.twitter.com/U8tpDOxBLe April 16, 2014 KUKËS - Një premtim i bërë realitet. Nënshkruhet marrëveshja për themelimin e Dhomës Kombëtare e Tregtisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.929Z

Dhomat e Tregtisë, dyshimepër paketën e re fiskale

TIRANE- Ndërsa i afrohemi ditës së miratimit të buxhetit të vitit 2014, sipërmarrësit vendas dhe të huaj shprehin gjithmonë e më shumë rezervat e tyre për sa i përket transparencës së tij, duke u veçuar ndër t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.656Z

Dhoma e Tregtisë - Financave: Shlyeji borxhin sipërmarrjeve private

TIRANE - Borxhi që Ministria e Financave ka ndaj sipërmarrjeve private ka sjellë edhe reagimin e Dhomës sh Tregtisë së Tiranës.Në një prononcim për mediat, kreu i këtij organizmi Nikolin Jaka, i ka kërkuar Ministrisë së Financave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.984Z

Dhoma Amerikane e Tregtisë: Jobarriera tregtare me Shqipërinë

PRISHTINE- Dhoma e Amerikane e Tregtisë në Kosovë ka vlevrësuar se me vendosjen e barrierave tarifore dhe jotarifore nga Kosova dhe Shqipëria interesat e bizneseve nga të dyja anët e kufirit dëmtohen rëndë, bën të ditur agjencia e lajmeve &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.462Z

New York, rihapet pas 13 vitesh Qendra Botërore e Tregtisë

SHBA-Hapet sot në New York Qendra Botërore e Tregtisë 13 vjet pas sulmeve terroriste kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të cilat më 11 shtator 2001 goditën dhe shkatërruan ‘Kullat binjake’. Sot kompani botërore, kan&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.884Z

Shqipëria rrit shkëmbimet tregtare me rajonin, Naço: Bilanci i tregtisë, ende negative

TIRANË- Shqipëria zgjeron hartën e shkëmbimeve tregtare, duke rritur import-eksportet me vendet e rajonit. Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Nasip Naco duke prezantuar prioritetet e marrëveshjes së tregtisë së lirë me rajonin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama