Rezultate te kerkimit per termin: +Tregtis

Total: 3721
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.656Z

Dhoma e Tregtisë - Financave: Shlyeji borxhin sipërmarrjeve private

TIRANE - Borxhi që Ministria e Financave ka ndaj sipërmarrjeve private ka sjellë edhe reagimin e Dhomës sh Tregtisë së Tiranës.Në një prononcim për mediat, kreu i këtij organizmi Nikolin Jaka, i ka kërkuar Ministrisë së Financave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.984Z

Dhoma Amerikane e Tregtisë: Jobarriera tregtare me Shqipërinë

PRISHTINE- Dhoma e Amerikane e Tregtisë në Kosovë ka vlevrësuar se me vendosjen e barrierave tarifore dhe jotarifore nga Kosova dhe Shqipëria interesat e bizneseve nga të dyja anët e kufirit dëmtohen rëndë, bën të ditur agjencia e lajmeve &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.462Z

New York, rihapet pas 13 vitesh Qendra Botërore e Tregtisë

SHBA-Hapet sot në New York Qendra Botërore e Tregtisë 13 vjet pas sulmeve terroriste kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të cilat më 11 shtator 2001 goditën dhe shkatërruan ‘Kullat binjake’. Sot kompani botërore, kan&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.884Z

Shqipëria rrit shkëmbimet tregtare me rajonin, Naço: Bilanci i tregtisë, ende negative

TIRANË- Shqipëria zgjeron hartën e shkëmbimeve tregtare, duke rritur import-eksportet me vendet e rajonit. Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Nasip Naco duke prezantuar prioritetet e marrëveshjes së tregtisë së lirë me rajonin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.399Z

Lehtësimi i tregtisë me KosovënShqipëria miraton marrëveshjen

TIRANË - Shqipëria ka miratuar marrëveshjen për lehtësimin e tregtisë me Kosovën. Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të qeverisë të drejtuar nga zv/kryeministri Niko Peleshi.Në mbështetje të nenit 100 të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.095Z

Rama: Një klimë e re për biznesinme Dhomën Amerikane të Tregtisë

TIRANË - Kryeministri në pritje për të marrë detyrën, Edi Rama ka reguar deri tani vetëm në Facebook dhe Twitter me një opinon konçiz lidhur me takimin me përfaqësues nga Dhoma Amerikane e Tregtisë dhe ambasadorin amerikan, Aleksand&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.670Z

Themelohet Dhoma Kombëtare e Tregtisë, Rama: Ide e re, për një realitet të ri

TIRANË-Me rastin e 15-vjetorit të eksodit të shqiptarëve të Kosovës kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur edhe themelimin e Dhomës Kombëtare të Tregtisë. Në një postim në Twitter ai shkruan se kjo është n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama